Nebankovní půjčky už dávno nejsou hrozbou

Byly doby, kdy bylo vhodné se pořádně zamyslet, jestli si opravdu chcete vzít nebankovní úvěr. Pokud vám v bance nechtějí půjčit, častokrát nemáte jinou možnost. V dřívějších dobách však na trhu působila řada společností, které používaly podivné praktiky a své podmínky komunikovaly dost nejasně. Už pár let je tomu ovšem konec. Dnes jsou všichni poskytovatelé finančních služeb regulováni ČNB, a to i ti nebankovní. Nemusíte se tedy obávat, že by vám hrozilo nekalé jednání, nebo jste se museli pracně dožadovat svých práv. Nebankovní úvěr si vezměte bez starostí.

Výhoda? Ne tak pečlivé prověřování

Kdo nedostane peníze od banky, ten se může spolehnout na nebankovní finance. Samozřejmě ne vždycky, i nebankovní instituce mají svá pravidla, mnohé například nepůjčují klientům se záznamem v registru dlužníků. Vědí, že by tím klienta přivedly do ještě větších potíží, kromě toho by nejspíš měly problém z něj dostat peníze na splátky. Nebankovní poskytovatelé ale každopádně vyžadují mnohem méně informací a klienty prověřují daleko rychleji než banky. To, že po vás kolikrát nechtějí dokládat příjem, je pochopitelně něčím vykoupeno – vyšším úrokem. Pro člověka, který peníze potřebuje a u banky je nedostane, je ovšem tato nabídka přijatelná. Někdy nebankovní společnosti jako záruku vyžadují zástavu nemovitosti – viz https://www.nebankovni-finance.cz/sluzby/pujcka-se-zastavou/.

První půjčku lze kolikrát získat zdarma

Nebankovních společností je dost, už nesoutěží pouze s bankami, nýbrž také mezi sebou navzájem. Právě proto nabízí nejrůznější zajímavé akce. Kolikrát je možné získat první půjčku bezplatně, pokud ji zvládnete splatit do 30 dnů. Jde o fajn možnost pro ty, kterým jen výjimečně chybí pár tisíc do výplaty a vědí, že po výplatě je dokážou ihned uhradit. Pak vrátí přesně tu samou částku, kterou si půjčili. Dejte si však pozor, když to do 30 dnů nestihnete, obvykle vás čeká tučný úrok.

Publikováno: 25. 08. 2022

Kategorie: Finance

Autor: Denisa Zábranská