Proč se vyplatí čistit koberce u profesionálů?

I přestože jsou koberce už nějaký ten pátek z módy a místo nich se často upřednostňují jiné podlahové krytiny, stále je využívá poměrně velké množství domácností. A když ne v celém bytě, tak alespoň v některých pokojích.

Dokáží zahřát i v zimě

Koberce jsou stále docela oblíbené hlavně proto, že je jiné typy podloží nedokázaly adekvátně nahradit. Ani vinyl, ani parkety, dokonce ani plovoucí podlahy neposkytují to, co kvalitní tepich. Tím něčím je hlavně teplo a měkkost. Stát delší dobu s bosýma nohama na kachličkách nebo na dřevěné podlaze, co není vytápěna ze spodu, je hlavně během zimních měsíců skoro o zdraví. Nicméně koberce stále více ustupují ze scény. Proč tomu tak je, když jsou tak skvělé? Na tuto otázku se dá odpovědět docela jednoduše – snadno se špiní a špatně se čistí. Alespoň tedy v domácích podmínkách. Když na linoleum nebo dlažbu ukápne třeba kečup nebo trocha kávy, stačí vzít hadřík a nečistoty jednoduše setřít. Případná skvrna na koberci je však potenciálně složitější problém. Samozřejmě, že existují různé čističe specializující se na všelijaké druhy skvrn. Ty nicméně nefungují vždy tak dobře, jak to prezentují jejich výrobci. V koberci se navíc usazují různí nevítaní hosté, nejčastěji v podobě roztočů. Ti sami o sobě nejsou nijak škodliví, nicméně jejich odpad už ano. Zbavit se jich často není v silách ani toho nejvýkonnějšího vysavače. Proto se vyplatí alespoň jednou za čas navštívit čistírnu koberců Praha.

Moderní metoda čištění

Přenechat svůj koberec profesionálům je obvykle nejjistější způsob, jak ho zbavit veškeré špíny i roztočů. V současné době se to nedělá mokrým, ale suchým způsobem. Ten je nejen efektivnější, ale hlavně šetrnější k vláknům. Čištění koberců Praha by určitě měli vyhledat lidé alergičtí na roztoče. I když už dnes existují vysavače schopné vysát i tyto cizopasníky, nejedná se o žádné levné stroje. Dát koberce jednou za čas do čistírny nakonec vyjde mnohem levněji.

Publikováno: 15. 08. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Denisa Zábranská