Industriální styl snoubí surovou eleganci s funknčností

Industriální interiérový styl získal svou popularitu díky svému unikátnímu spojení surovosti a elegance. Jeho kořeny sahají až do průmyslové revoluce, kdy se bývalé továrny a sklady proměnily v jedinečné obytné prostory. Dnes je tento styl oblíbeným výběrem pro ty, kdo chtějí do svých domovů vnést autentický a nekonvenční pocit. Zde je několik klíčových prvků a tipů, jak vytvořit industriální interiér, který bude ohromovat.

Surové materiály a textury

Jedním z nejdůležitějších prvků industriálního stylu jsou surové materiály a textury. Zahrajte si s kombinací betonu, cihel, dřeva a kovu. Obnažené cihlové zdi, které odkrývají historii prostoru, jsou v tomto stylu stěžejním prvkem. Dřevěné prvky, jako jsou staré palety nebo žebříky, mohou posloužit jako jedinečné dekorativní prvky.

Neobarokní nábytkové kousky

V industriálním stylu může být nábytek klíčovým prvkem, který přidává eleganci do průmyslového prostředí. Vyberte si nábytkové kousky v neobarokním nebo vintage stylu, které kontrastují s surovostí ostatních prvků. Například kovové židle s ozdobnými zády, staré dřevěné truhly jako stoly nebo ocelové regály.

Pokud vás zajímá industriální nábytek výroba, podívejte se woodbee.cz.

Odkaz na průmyslové prvky

Průmyslový charakter lze zdůraznit tím, že do interiéru začleníte prvky inspirované továrnami a sklady. Kovové trubky, ocelové nosníky a průmyslové osvětlení jsou skvělým způsobem, jak dosáhnout autenticity. Svislé závěsné svítidlo nad jídelním stolem nebo lustry vyráběné z ocelových trubek mohou být výrazným prvkem, který přiláká pozornost. Dobrou volbou může být také stylový konferenční stolek výroba výše uvedené firmy Woodbee.

Otevřený prostor

Industriální styl se skvěle hodí pro otevřené prostory. Minimalistický přístup k nábytku a dekoracím vytváří iluzi většího prostoru. Nechte stěny co nejjednodušší a využijte otevřené police místo klasických skříní.

Barevná paleta

Při výběru barev se držte neutrální palety, jako jsou různé odstíny šedé, béžové a hnědé. Tento přístup umožní ostatním prvkům, jako jsou textury a dekorace, vyniknout. Případně můžete zahrnout do interiéru i některé sytější barevné akcenty, jako je tmavě modrá nebo červená.

Vintage doplňky

Doplňky jsou tím, co může industriálnímu interiéru dodat osobní nádech. Hledání vintage předmětů na bleších trzích, jako jsou staré hodiny, zrcadla s kovovými rámy nebo staré obrazy, může vytvořit dojem, že váš prostor má historii.

Rostliny a měkké textilie

Aby váš industriální interiér nebyl příliš sterilní, přidejte do něj živou zeleň pomocí rostlin. Měkké textilie, jako jsou polštáře a deky, mohou zmírnit tvrdost kovů a betonu, dodávají útulnost a teplý kontrast k průmyslovým prvkům.

Vytvořit industriální interiér je o hledání rovnováhy mezi surovostí a elegancí. Kombinace průmyslových prvků s neobarokním nábytkem a vintage doplňky může vytvořit prostor plný osobnosti a charakteru. Nebojte se experimentovat a dát svému domovu jedinečný průmyslový šarm.

Publikováno: 24. 08. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Sára Novotná