Jak na likvidace aut?

Zbavit se vraku, nepojízdného vozidla či auta, které je tzv. na šrot, není sice jako lusknutím prstu, ovšem když víte, jak na to, nejde o tak složitý proces. Přitom o likvidaci nepotřebného vozidla byste se měli postarat, abyste pak neplatili pokuty nebo zažívali jiné nepříjemnosti.

Likvidace vozidla: Co je třeba?

Jestli máte staré auto, nepojízdné či jinak nepotřebné, nemůžete ho jen tak někde ostavit. I když se jedná o pojízdný automobil, tak pokud někde dlouho stojí a vykazuje známky nepoužívání, mohou úřady na něčí popud jednat. A samozřejmě, že v dnešní době, kdy není dostatek parkovacích míst, si lidé všimnou, že nějaké auto někde dlouho zaclání. A příslušné orgány si na základě upozornění majitele dohledají. Takže jak probíhá likvidace vozidla? Nejprve si objednáte specializovanou firmu, jež se postará o ekologickou likvidaci auta, což je základ. Daná společnost přijede, na místě za vozidlo zaplatí a odtáhne. Při likvidaci vám pak zaplatí odpovídající částku za daný automobil. Rovněž vám vystaví potvrzení o ekologické likvidaci vozidel, abyste mohli na úřadě při vyřazení vozidla z registru vozidel doložit, že vše proběhlo v souladu s nařízeními.

Jak zlikvidovat nepojízdné auto?

Firma si rovněž zaznamená údaje o vozidle (VIN kód, registrační značky, údaje v průkazech) a tyto informace odešle na příslušné ministerstvo, tedy Ministerstvo životního prostředí. Na základě těchto informací vám pak na odboru dopravy vyřadí vozidlo z registru vozidel. Vám pak jen zbývá zrušit povinné ručení u pojišťovny. Jak vidíte, není to nic složitého, odborníci se postarají za vás. Na koho se obrátit? Mrkněte na https://zlikvidujauto.cz, kde vám poradí a zajistí vše potřebné k likvidaci vozidel. Někteří majitelé se stresují, že jde o složitý a nákladný proces. Je tomu však právě naopak.

Publikováno: 24. 03. 2023

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Zábranská