Jak vybrat postel, která uspokojí i ty nejvyšší nároky?

Trápí vás bezesné noci, kdy nemůžete zamhouřit oka? Chyba nemusí byt ani tak ve vás, respektive ve vašem zdraví, jak ve vaší posteli. Špatný spánek a jeho nedostatek může vyvolávat deprese a různé civilizační choroby, právě proto je mu v lékařství věnováno čím dál více pozornosti. K dosažení dokonalého spánku je nutné zajistit správnou pokojovou teplotu, ticho a přítmí. Avšak, aby byl váš spánek stoprocentní, je k tomu zapotřebí pořídit kvalitní matraci a polštáře. Ovšem nejdůležitější část sehrává postel. Jak ji správně vybrat a dosáhnout díky tomu opravdu kvalitního spánku? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Rozměr postele závisí na vaši postavě

Postel je místem, kde trávíme důležitou část života – přibližně třetinu dne v něm spíme a mnohdy relaxujeme během dne . Proto bychom se v ní měli cítit opravdu komfortně, k tomu je však zapotřebí konstrukce o rozměrech, které jsou kompatibilní s vaši postavou. Ideální rozměry postele jsou pro každého člověka individuální a rozhodování závisí pouze na tom, jak moc luxusu si chcete dopřát. Pokud si nemůžete vybrat ze široké nabídky na trhu, jednoduše zvolte postel na míru a sestavte si ji podle svých představ.

Myslete také na design

Potom, co jste si stanovili ideální rozměry vaši postele, je na čase zvolit také správný design. Ložnice jako místnost samotná by měla sloužit pouze k odpočinku, ale především se v ní musíte cítit opravdu komfortně, a to bez líbivého designu nejde. Někomu vyhovují mohutné postele s většími rozměry, někdo zas preferuje romantické čalouněné postele. Postel musí především splňovat veškeré vaše nároky a požadavky, co se týče pohodlí a komfortu. Kvalitní a nerušený spánek je nezbytný pro každodenní fungování. Vyberte si proto tak, aby design postele vás pokaždé pobízel k dlouhému odpočinku.

Publikováno: 23. 04. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Denisa Zábranská