Jak zaparkovat v Praze rychle a bez starostí?

Parkování ve velkých městech a metropolích často bývá kámen úrazu. Volných parkovacích míst je stále větší nedostatek a navíc se špatně hledají. Správně se zorientovat v parkovacích zónách, které jsou označeny modře, fialově a oranžově může být pro někoho, kdo nežije ve velkoměstě opravdu nelehký úkol. Co když vám řekneme, že nejen parkovací místo, ale dokonce parkování v celé městské část si lze předplatit na celý den? Městské části totiž poskytují přenosná parkovací oprávnění do rezidenční zóny.

Parkování s aplikací Parkingcard

Parkingcard je aplikace, která zprostředkovává přenos určeného přenosného parkovacího oprávnění na Vaši SPZ a tím i parkování na celých zónách placeného stání. Celý proces výběru parkování v modré zóně probíhá následovně – Na internetových stránkách Parkingcard.cz si zvolíte městkou část, kde potřebujete parkovací místo. Poté vyberete den, kdy v dané lokalitě budete parkovat. Následně se vám zobrazí nabídka přenosných parkovacích karet.

Jakmile si parkování předplatíte, máte k dispozici veškerá volná místa ve vybrané zóně. Nezáleží tedy, kolik času na místě strávíte. Vyhnete se tak složitému parkování, které se platí od hodiny. Taková parkovací místa jsou totiž vcelku nejistá. Zaplatíte si hodinu, ale o pár minut přetáhnete. Posléze vám automat ukáže, že musíte zaplatit celou další hodinu. To s parkingcard nehrozí, protože jednoduše stačí parkovací zónu zaplatit na celý den a je po starostech.

Praha 8 parkování je obvykle zpoplatněno na 60 korun za hodinu. Kdežto s parkingcard vás vyjde na necelých 400 korun. 

Snadné parkování v Praze

Zaparkovat v centru metropole nikdy nebylo snazší. S použitím Parkingcard parkovacích karet, budete mít volné místo v městské části vždy k dispozici. Karta se vztahuje i na odlehlejší části a umožňuje Praha 4 parkování, stejně jako v zónách na Praze 6, 10 a dalších.  

Publikováno: 26. 01. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Denisa Zábranská