Jak zvládnout distanční výuku cizích jazyků?

Škola doma neplatí jen pro základní, střední či vysoké školy. Distanční výuku musely zavést také jazykové školy, které umožňují pokračování jazykových kurzů pro děti i v online prostředí. Proluky ve výuce totiž mohou napáchat dlouhodobé škody v podobě zapomenutí těžce nabytých znalostí. Jak vytěžit z online prostředí maximum, na co u dětí dbát v rámci distanční výuky?

Opakovat je nutné i v době pandemie

Je jasné, že dětem se v domácím prostředí učit nechce, tím spíše, když je výuka narušená již od března letošního roku a konec je v nedohlednu. Už z tohoto důvodu je dobré vybrat kurz cizího jazyka, který bude děti bavit a rády se k němu budou vracet i doma. Angličtina pro nejmenší pomocí oblíbené metody Wattsenglish probíhá hravou formou s využitím edukativních her, básniček a písniček. Navíc lekce doplňují vzdělávací videa se Stevem a vránou Maggie, které napomohou opakování i v době zavřených jazykovek. Stevovy písničky se dětem doslova dostanou pod kůži.

Pravidelný režim a rytmus

Jak docílit, aby se vědomosti dostaly pod kůži i těm starším? Skvělým řešením pro výuku a opakování zmeškané látky jsou lekce angličtiny pro děti online. Kurz může probíhat zcela individuálně pomocí hovoru po Skypu, ale také v rámci skupinky dětí. Kurzy navíc umožňují nastavení vlastního obsahu nebo obtížnosti, současně je dodržen pravidelný režim ve výuce a rytmus opakování. Děti tak nezapomenou znalosti, které získaly ve škole. Naopak si je mohou prohloubit.

Online nahrává introvertům

Podle odborníků je u některých skupin dětí dokonce distanční výuka efektivnější. Platí to hlavně pro introvertní osobnosti, které ve virtuálním prostředí netrpí tak velkým ostychem. Právě těmto dětem lze jedině doporučit kurzy na rozmluvení nebo konverzaci s českým nebo přímo zahraničním lektorem. Díky kurzům šitým na míru si lze současně zvolit možnost přípravy na přijímací zkoušky, ke kterým půjdou děti na jaře příštího roku.

Publikováno: 26. 11. 2020

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Zábranská