Bolesti břicha u dítěte: Vyzkoušel jsem tyto babské rady

Když malé dítě něco bolí, je nejdůležitější z něj dostat, o jakou část jeho těla se jedná. Mnohdy ty nejmenší děti trápí především zaražené větry. Zbavit se jich nemusí být jednoduché. Přesto vždy hledáme cestu, jak dítěti alespoň ulevit. Jít hned k lékaři s nějakou banalitou se nikomu také nechce. I proto jsem se samozřejmě napřed rozhodl vyzkoušet několik babských rad při několika stavech, kdy ho bolelo bříško. S vámi se nyní v tomto článku podělím o to, jaké jsem měl nakonec výsledky a jak některé metody fungovaly.

Zahřívací polštářky a teplé obklady

Jako první jsem vyzkoušel umístění lahve s herkou vodou na bříško. Měl jsem doma k dispozici přímo nahřívací polštářek, takže jsem šel do něj. Zahřál jsem ho před tím jednoduše v mikrovlnné troubě. Teplo by mělo dokázat zlepšit průtok krve v oblasti břicha a sníží se vnímání bolesti pocházející z vnitřní části břicha. Donutit ale dítě, aby vydrželo na jednom místě, bylo hodně náročné. Úleva přesto přišla.

Heřmánkový čaj

Jestliže dítě trpí nekomplikovanými bolestmi břicha, heřmánek dokáže pomoct. Měl by dokázat uvolnit svaly v zadní části trávicího traktu, a tak zmírnit případné bolesti. Zbaví také nepříjemných křečí, které bývají s problémy tohoto charakteru spjaté. Heřmánkový čaj synovi docela chutnal.

Limonáda ze zázvoru

I tato alternativa je pozoruhodná. Zázvor je ale velmi štiplavý. Proto je zapotřebí využít při bolesti bříška zázvorovou limonádu. Ta je sladká a její chuť není nijak výrazně štiplavá. Velmi důležitou součástí je gingerol, jenž má velmi silné antioxidační účinky. Sníží celkové produkování volných radikálů, které mohou být příčinou samotných nepříjemností spojených s bolestmi břicha. Velkou předností zázvoru je také neutralizace žaludeční kyseliny. Protizánětlivé vlastnosti zázvoru jsou prokazatelné. Synkovi se i po zázvoru ulevilo.

Publikováno: 20. 08. 2019

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Zábranská