Jakou údržbu a péči vyžadují židle?

Abyste vašim židlím zachovalo původní krásu, je potřeba po celou dobu jejich vlastnění dbát na pravidelnou údržbu. Pokud se nebudete péči o židle dostatečně věnovat, zřejmě vás v brzké době čeká opětovná investice do nového nábytku, což je samozřejmě nežádoucí. Úkolem tohoto článku je popsat pár jednoduchých způsobů, jak se k údržbě židlí postavit, protože jak asi tušíte, každý materiál vyžaduje něco zcela jiného. Zajímá vás víc? V tom případě směle pokračujte ve čtení k následujícím řádkům.

Z jakých materiálů se židle vyrábějí?

Pokud se zaměříme na konkrétní typ židlí, pro lepší představu každého z vás to bude určitě jedině dobře. Konferenční židle jsou skvělým doplňkem jednacích místností, kanceláří, ale zároveň své uplatnění jistě najdou i v běžných domácnostech. Většinou jsou vyráběny z těchto materiálů:
  • kov,
  • umělá hmota,
  • čalounění.
Kov většinou slouží jako stavební kostra celé židle. Zároveň je také tou nejblyštivější částí, proto je potřeba lesk neustále udržovat. Drobné nečistoty stačí setřít pomocí vlhkého hadříku. Pokud se ovšem pustíte do generálního úklidu celé kanceláře, zajisté se vyplatí na kovové části židlí zakoupit speciální přípravek, který zajistí dlouhotrvající lesk. K výrobě židlí se dále využívají také umělé hmoty, které jsou z hlediska údržby tím úplně nejsnadnějším. K jejich omytí stačí pouze hadřík a na hrubší nečistoty kartáč s měkkými „vlásky“. Tvrdší by mohl umělou hmotu poškrábat. Jednací židle se většinou skládají také z čalounění, které tvoří nedílnou součást sedacích a opěrných částí. K jejich údržbě musíte zakoupením speciálního přípravku na šamponování. Určitě si před prvním použitím přečtěte návod, abyste postupovali správně, jinak by se výsledek nemusel povést přesně podle vašich představ.

Pravidelnou údržbou k výsledné spokojenosti

Ať už vlastníte cokoli, tak nám jistě dáte za pravdu, že bez pravidelné údržby všechno časem ztrácí svou krásu. Pokud nechcete to samé řešit se židlemi, věnujte pozornost informacím, které jsme vám sdělili tímto článkem.

Publikováno: 06. 04. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Denisa Zábranská