Když tisknout, tak levně. Ale jak na to?

Pořídili jste si zbrusu novou tiskárnu, která byla k mání za neodolatelnou cenu? Zřejmě vás však následně nemile překvapila cena náplní. Originální tonery a cartridge jsou velmi drahé a cena často převyšuje pořizovací cenu tiskárny. Naštěstí se nabízí hned několik způsobů, jak při tisku výrazně ušetřit. Budete-li se řídit následujícími tipy, vaše peněženka to rozhodně […]

Pořídili jste si zbrusu novou tiskárnu, která byla k mání za neodolatelnou cenu? Zřejmě vás však následně nemile překvapila cena náplní. Originální tonery a cartridge jsou velmi drahé a cena často převyšuje pořizovací cenu tiskárny. Naštěstí se nabízí hned několik způsobů, jak při tisku výrazně ušetřit. Budete-li se řídit následujícími tipy, vaše peněženka to rozhodně pocítí.

Pořiďte si vhodný typ tiskárny

Výběr správné tiskárny je alfou a omegou úsporného tisku. Pokuste se nevnímat pořizovací cenu jednotlivých modelů (anebo ji alespoň neberte jako prioritu) a zaměřte se na to podstatné: plánované využití.

Budete-li tisknout větší množství černobílých dokumentů, bezesporu vám přijde vhod spíše laserová tiskárna a nikoliv inkoustová.

Ušetřete na tonerech a cartridgích (nakupujte alternativní)

Originální náplně do tiskáren jsou drahé, ale můžete se jim elegantně vyhnout nákupem tzv. alternativních. Prověření prodejci nabízí tonery Xerox i o více než 80 % levněji. Za danou značku si dosaďte kteroukoliv jinou – prodávají se také tonery HP, OKI, EPSON, SAMSUNG… V každém případě ušetříte spoustu peněz, aniž byste museli slevit z kvality tisku. Ta je totiž plně srovnatelná s originály.

Tiskněte jen to důležité

Rada nad zlato zní: používejte tiskárnu jen v nutných případech. Většina lidí má tendenci tisknout vše, co je napadne, ale v praxi pak najde využití jen zlomek vytištěných dokumentů. Začnete-li tisknout s rozmyslem, výrazně vám klesne spotřeba barvy.

Používejte úsporný tiskový režim

V podstatě všechny tiskárny zvládají tisk v různých režimech. Nevyžadujete-li nejvyšší kvalitu (např. tisknete méně důležité dokumenty pro vlastní potřebu), nastavte odpovídající režim. Rázem budete tisknout mnohem levněji.

Jak vybrat kvalitní rum?

Na Lihomatu najdete návod, jak vybrat kvalitní rum včetně spousty zajímavostí, které by měl každý milovník jednoho z nejlepších alkoholických nápoj vědět.