Luxusní hodinky jako elegantní módní doplněk

V dnešní době se náramkové hodinky jeví jako poněkud nepraktické, protože díky mobilním telefonům vlastně žádné nepotřebujeme. Ovšem jako módní doplněk si mnozí své milované hodinky berou při každé příležitosti. Ještě je nemáte a uvažujete, že si je pořídíte? Dobrý nápad. Nejen, že díky nim budete vypadat elegantně a stylově na společenských událostech, ale také nebudete muset co chvíli vytahovat k kapsy mobilní telefon. Bavme se však o hodinkách, které neslouží jen pro efektivnější časovou orientaci, ale o luxusních modelech, jejichž ceny se pohybují v řádu desetitisíců až statisíců korun (takové seženete například na hodinky-beny.cz). Samozřejmě - než si něco tak nákladného pořídíte, strávíte mnohdy spoustu času u výběru těch správných. Měly by vám sloužit dlouho, třeba i celý život.

Luxusní pánské hodinky Zenith. Foto: hodinky-beny.cz

Prvotřídní hodinky jako známka elegance

Jak už jsme zmínili, luxusní hodinky jsou především módním doplňkem, který jde ruku v ruce s vysokou pořizovací cenou. Obecně platí, že čím luxusnější šperk, tím větší dojem na ostatní uděláte. Hodnota šperku se odvíjí od několika faktorů. Patří mezi ně značka (resp. její prestiž), použité materiály, ale také to, jestli jsou pánské či dámské hodinky už použité, nebo zcela nové. Roli může sehrát i umělecké provedení nebo limitovaná edice. V souvislosti se značkou platí, že  záleží na tom, jak se konkrétní výrobce proslavil na trhu anebo zda je zrovna v trendu. I když jsme za luxusní šperky ochotni zaplatit nemalé částky, mohou nás po čase omrzet. A proto je vhodné při výběru uvažovat racionálně a zvolit model, který příliš nenabourá finanční rozpočet.

Luxusní dámské hodinky Tissot. Foto: hodinky-beny.cz

Vlastnosti a údržba

Při výběru zohledněte, zda pro konkrétní hodinky najdete dostatečné využití. Ať už si máte v plánu doplněk obstarat na společenské události, nebo pro každodenní nošení, vybírejte tak, aby vám hodinky zbytečně nezahálely v šuplíku.

Vodotěsnost

Na tuto vlastnost si potrpí především muži. V každém případě byste se měli mít na pozoru, protože udaná hodnota nemusí odpovídat praxi. Například 30M nemusí vydržet ponor do třiceti metrů, takové pánské hodinky spíše odolají dešti, nejsou však vhodné na potápění. Pokud tedy máte v plánu s hodinkami plavat v moři, zvolte raději model s větší vodotěsností.

Velikost

Kvůli tohoto parametru si je dobré hodinky vyzkoušet přímo na prodejně. Nejen že, můžete špatně odhadnout velikost, ale také se vám mohou zdát nepohodlné, či dokonce nepříjemné.

Péče o hodinky

Když už si pořídíte nějaký ten luxusní kousek, tak byste ho neměli zapomínat nějakým způsobem udržovat a servisovat. Obecně se doporučuje podrobit hodinky důkladné péči v ověřeném servisu každých 3-5 let.

Publikováno: 01. 08. 2021

Kategorie: Krása a móda

Autor: Denisa Zábranská