Jak ochránit sklo od iPhonu?

Patříte do skupiny lidí s neustále rozbitým displejem? V tom případě vás zajisté napadla myšlenka pořídit si nějakou ochrannou folii či tvrzené sklo. Protože právě displej je nejcitlivější místo na telefonu a vzhledem k jeho velikosti ho lze snadno rozbít. Ochranné sklo zajistí, že displej zůstane bez škrábanců, ale už neručí za případné rozbití při pádu. Jak tedy efektivně chránit sklo od vašeho iPhonu? V dnešní době jsou chytré telefony jakýmsi standardem, a proto tyto drahé pomocníky je zapotřebí dostatečně ochránit před poškozením displeje. Sepsali jsme pro vás pár rad a tipů, jak na to.

Výhody a negativa plastových folií

Svůj displej můžete ochránit pomocí plastových folií, ovšem přináší s sebou výhody, ale také negativa, které byste měli znát než si takovou ochranu pořídíte. Jednou z výhod je samozřejmě cena, protože folie jsou levnější než tvrzená skla, ovšem ochrana displeje už není tak efektivní proti nárazu. Nutno podotknout, že levné folie mohou žloutnout, postupem času se na nich budou vytvářet škrábance, které zhoršují čitelnost displeje. Folii můžete obdržet k telefonu už po zakoupené, ale není to pravidlem.

Plastová skla na iPhone

Jak už z názvu vyplývá, když je ochrana vyrobena z plastu, tak určitě to sklo nebude, můžeme ho tedy nazvat jako takovou tlustší plastovou folii, která ochrání displej efektivněji než výše zmíněná. Umí skvěle ochránit telefon proti škrábancům a jsou účinné proti nárazům, ovšem oproti tvrzeným sklům si nevedou moc dobře z pohledu vzhledové stránky a především mastnotami. Navíc kvůli jejich propustnosti světla, které vychází z displeje vám budou připadat matnější.

Tvrzená skla

Tvrzená ochranná skla na iPhone poskytují nejlepší ochranu displeje, a pokud ho správně nalepíte, ani „nepoznáte“, že tam vůbec je. Kvalitní skla jsou lépe odolná vůči nárazům, nečistotám a škrábancům než plastové „skla a folie. Sice si za ně více připlatíte, ale za to poskytnete svému telefonu dostatečnou ochranu. Ovšem musíte počítat s tím, že pokud sklo sundáte už ho nemůžete znovu nalepit. Kvalitní tvrzená skla na iPhone seženete na ipouzdro.cz.

Publikováno: 17. 12. 2021

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Zábranská