Nevíte, kde v Brně seženete nejlepší hamburger? My ano!

Hamburgery. Milují je děti i dospělí. Ogrilované šťavnaté mleté hovězí té nejvyšší kvality, salátek, roztékající se plátek sýra, BBQ omáčka. Nebo jakákoliv jiná. To všechno vložené do rozpůlené ideálně také ogrilované bulky. Na hambáči si zkrátka pochutnají všichni. Víte, že poprvé se název hamburger objevil zhruba před 130 lety? A že tato dobrota, která už několik dekád oslovuje všechny generace, pochází z německého přístavu Hamburk? Říkalo se mu hamburgský steak, který byl univerzální stravou německých námořníků. Důvodem, proč si jej vkládali do chleba a posléze rozpůlené housky, bylo prosté pohodlí. A právě námořníci hambáč přivezli do Spojených států.

Hamburger v historii

Za průkopníky hamburgeru, na němž si pochutnáváme dnes, je považováno hned několik osob, jako jsou Charlie Nagreen ze Seymouru, jenž na trhu prodával masové kuličky v chlebu (to se psal rok 1885), bratři Frank a Charles Menchesovi či Texasan Fletcher Davis. S nápadem vložit steak do rozpůlené housky přišel až Oscar Bilby.

Typy hamburgerů

Od té doby uplynulo hodně vody. Dnes si Američané pochutnávají na třech typech hamburgerů. Los Angeles Style je čerstvý, s velkým množstvím zeleniny, hranolky a BBQ omáčkou. A samozřejmě karbanátkem ze stoprocentního hovězího. Old School Style je minimálně dvousetgramový, s pořádnou porcí křupavé slaniny, sýry (chedar, modrý, ementál), cibulí, rajčetem a ledový salátem. A posledním je Fancy Style, který se připravuje z různých exotických mas včetně klokaního či pštrosího. Může ale být i z vnitřností, ať již z ledvinek či jater. proti gustu žádný dišputát.

Dáte si?

Máte možnost. Hamburger z pštrosího masa sice u nás asi budete shánět těžko, ale ty první dva styly u nás k sehnání rozhodně jsou. Na jídelním lístku nejlepší restaurace Brno najdete třeba burger „CAJK“ či burger z trhaného vepřového masa. V obou případech se vám budou sbíhat sliny na 150 g prvotřídního hovězího masa, slaninu, čedar, vejce, salát, rajče, steakové hranolky a americký dip. Nebo byste si dali něco jiného? Klikněte na odkaz nejlepší burger Brno a dejte si, na co máte chuť.

Publikováno: 19. 09. 2022

Kategorie: Lifestyle

Autor: Denisa Zábranská