Party stan je ideálním dočasným přístřeškem při pořádání soukromých i veřejných akcí

Jaro už klepe na dveře. Jakmile se venku udělá pěkné počasí a nebudete muset být zavření doma kvůli vládním nařízením, jistě plánujete na zahradě u domu udělat nějakou grilovačku s posezením pro své přátele a rodinné příslušníky. Aby vás nepřekvapil náhlý déšť a vítr, je dobré myslet na nějaký přístřešek, kde případně najdete zázemí. Ideální je k tomu jednoduchý party stan.

Proč zvolit zrovna party stan?

Najde se hned několik důvodů, proč při pořádání akce na zahradě využít právě party stan. V první řadě je levný, jeho pořízení vás vyjde maximálně na pár tisíc korun, záleží samozřejmě na jeho kvalitě, rozměrech a dalších parametrech. Dalším pozitivem je snadná a rychlá výstavba. Hravě ji zvládnete ve dvou až třech lidech během pár desítek minut, aniž by bylo zapotřebí dělat nějaké složité stavební úpravy.

Na co si dát pozor?

Vybíráte-li si nový party stan, zaměřte se především na to, z jakých materiálů je vyrobena jeho konstrukce a opláštění. Moderní party stan má, podobně jako prodejní stánek či dočasný reklamní stánek, zpravidla ocelovou konstrukci. Nyní už se ale dají pořídit rovněž modely z hliníku, který je lehčím a odolnějším materiálem, ve vlhkém prostředí nerezaví. Dalším prvkem, na který je nutné si dát pozor, je opláštění. Pokud počítáte s tím, že se ve stanu budete chtít schovat před případnými dešťovými kapkami, je samozřejmě vhodné, aby plachta byla vyrobena z nepromokavého materiálu. V neposlední řadě si ověřte, zda jsou plachty u konkrétního party stanu ze všech stran a netvoří pouze střechu. Možnost kompletního uzavření stanu je praktická ve chvíli, kdy venku kromě deště panuje také větrné počasí. S kvalitním party stanem se nemusíte obávat zbytečného zrušení akce, ať už venku panuje jakékoliv počasí, pokud zrovna nepřijde silná vichřice. Můžete tak plánovat v klidu, aniž byste se museli obávat toho, jaká bude meteorologická předpověď.

Publikováno: 23. 03. 2021

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Zábranská