Party stan je ideálním dočasným přístřeškem při pořádání soukromých i veřejných akcí

Jaro už klepe na dveře. Jakmile se venku udělá pěkné počasí a nebudete muset být zavření doma kvůli vládním nařízením, jistě plánujete na zahradě u domu udělat nějakou grilovačku s posezením pro své přátele a rodinné příslušníky. Aby vás nepřekvapil náhlý déšť a vítr, je dobré myslet na nějaký přístřešek, kde případně najdete zázemí. Ideální je k tomu jednoduchý party stan.

Proč zvolit zrovna party stan?

Najde se hned několik důvodů, proč při pořádání akce na zahradě využít právě party stan. V první řadě je levný, jeho pořízení vás vyjde maximálně na pár tisíc korun, záleží samozřejmě na jeho kvalitě, rozměrech a dalších parametrech. Dalším pozitivem je snadná a rychlá výstavba. Hravě ji zvládnete ve dvou až třech lidech během pár desítek minut, aniž by bylo zapotřebí dělat nějaké složité stavební úpravy.

Na co si dát pozor?

Vybíráte-li si nový party stan, zaměřte se především na to, z jakých materiálů je vyrobena jeho konstrukce a opláštění. Moderní party stan má, podobně jako prodejní stánek či dočasný reklamní stánek, zpravidla ocelovou konstrukci. Nyní už se ale dají pořídit rovněž modely z hliníku, který je lehčím a odolnějším materiálem, ve vlhkém prostředí nerezaví.

Dalším prvkem, na který je nutné si dát pozor, je opláštění. Pokud počítáte s tím, že se ve stanu budete chtít schovat před případnými dešťovými kapkami, je samozřejmě vhodné, aby plachta byla vyrobena z nepromokavého materiálu. V neposlední řadě si ověřte, zda jsou plachty u konkrétního party stanu ze všech stran a netvoří pouze střechu. Možnost kompletního uzavření stanu je praktická ve chvíli, kdy venku kromě deště panuje také větrné počasí.

S kvalitním party stanem se nemusíte obávat zbytečného zrušení akce, ať už venku panuje jakékoliv počasí, pokud zrovna nepřijde silná vichřice. Můžete tak plánovat v klidu, aniž byste se museli obávat toho, jaká bude meteorologická předpověď.

Jak vybrat kvalitní rum?

Na Lihomatu najdete návod, jak vybrat kvalitní rum včetně spousty zajímavostí, které by měl každý milovník jednoho z nejlepších alkoholických nápoj vědět.