Proč se v dnešní době mimořádně vyplatí investovat do zlata?

Investování do zlatých cihliček a mincí se v posledních letech stalo poměrně oblíbenou záležitostí. Řada lidí si však ani neuvědomuje důležitost takovýchto investic ve chvíli, kdy Českem začíná obcházet strašák v podobě vysoké inflace. Ta totiž může zapříčinit značný růst cen a znehodnocení peněz. A právě zlato je z tohoto hlediska dobrou pojistkou a ochranou peněz.

Peníze rychle ztrácí svoji hodnotu, zlato nikoliv

Pakliže si pořídíte zlato, ať už půjde o mince či slitky, vytvoříte si pojistku proti případné vysoké inflaci. V momentě, kdy byste nechali veškeré úspory v bance, potažmo doma někde v zásuvce, při rychlém růstu cen by okamžitě ztrácely na své reálné kupní síle. V případě zlata se však nemusíte obávat, neboť by jeho cena šla logicky vzhůru, takže by vaše finance byly dostatečně ochráněné.

Do zlata se dají investovat nižší částky nežli v případě nákupu nemovitostí

Nákup investičního zlata má tedy rozhodně svůj smysl. A jak je vidět, ceny jdou v důsledku pandemie koronaviru razantně nahoru. Právě nyní je tak ideální chvíle vložit alespoň část vašich úspor třeba zrovna do zlata. Další chytrou volbou jsou nemovitosti, jenže v jejich případě potřebujete disponovat zpravidla několika miliony korun. Investiční zlato se oproti tomu dá pořídit i za daleko nižší částky, klidně třeba jen za pár desítek tisíc korun. Oceníte u něj také snadný nákup.

Kde si lze v ČR zakoupit zlaté mince a cihly v různých hodnotách a designech?

Zlato od významných výrobců a zpracovatelů dováží a prodává ve formě cihliček a mincí (ty mohou sloužit pro čistě sběratelské účely) specializovaný prodejce. Má sídlo v Obecním domě v Praze a svoji nabídku prezentuje také na webu zlate-mince.cz. V něm naleznete nejen spoustu zajímavých a aktuálních informací o zlatu, ale rovněž konkrétní nabídku zlatých mincí a cihliček, do nichž lze investovat. Nákup je dosti podobný online koupi běžného spotřebního zboží. Firma garantuje také výkup, takže v okamžiku, kdy se vám to bude hodit, respektive budete chtít zlato proměnit zpět na peníze, nemusíte se obávat žádných větších problémů. Investiční zlato je ostatně poměrně snadno směnitelné po celém světě.

Publikováno: 26. 05. 2021

Kategorie: Finance

Autor: Denisa Zábranská