Mýty o mobilních telefonech: Jak je to s nabíjením a vodotěsností?

Mobilní telefony se staly nepostradatelnou součástí našich životů. Používáme je k telefonování, posílání zpráv, surfování po internetu, fotografování a natáčení videí, a k mnoha dalším aktivitám. S rostoucím používáním se ale také šíří různé mýty a pověry o tom, jak se o ně správně starat. V tomto článku se podíváme na dva nejčastější mýty: mýty o nabíjení a vodotěsnosti.

Mýtus 1: Musím nechat svůj telefon nabíjet přes noc, aby se baterie plně nabila

Tento mýtus je bohužel stále rozšířený. Moderní lithium-iontové baterie, které se v mobilních telefonech používají, se nabíjejí mnohem rychleji než starší typy baterií. Navíc je pro ně škodlivé, pokud jsou ponechány v nabíječce po delší dobu, než je nutné. V ideálním případě byste měli svůj telefon nabíjet pouze tak dlouho, dokud se baterie nenabije na 80 %. Poté byste ho měli z nabíječky odpojit. Pokud ho potřebujete nabít přes noc, je vhodné používat chytrou nabíječku, která se automaticky vypne, když se baterie plně nabije.

Mýtus 2: Můj telefon je vodotěsný, takže se mu nic nestane, když ho namočím

Vodotěsnost mobilních telefonů se obvykle označuje pomocí normy IP. První číslice v tomto označení udává ochranu proti prachu, zatímco druhá číslice udává ochranu proti vodě. Čím vyšší je číslo, tím lepší je ochrana. Například telefon s hodnocením IP68 je prachuvzdorný a vydrží ponoření do vody do hloubky 1,5 metru po dobu 30 minut.

Je však důležité si uvědomit, že vodotěsnost telefonu IP 68 není permanentní. Může se zhoršovat v průběhu času vlivem opotřebení a poškození. Navíc vodotěsnost nechrání telefon před jinými tekutinami, jako jsou slaná voda, chlorovaná voda nebo chemické látky. Pokud svůj telefon namočíte, je důležité ho co nejdříve osušit a vypnout.

Závěr

Uvědomte si, že ne všechny informace o mobilních telefonech, které najdete na internetu, jsou pravdivé. Mnoho mýtů a pověry může vašemu telefonu ublížit. Proto je důležité spoléhat se na důvěryhodné zdroje informací a dodržovat pokyny výrobce.

Kromě mýtů, které jsme zmínili v tomto článku, existuje mnoho dalších. Pokud si nejste jisti, jak se o svůj mobilní telefon správně starat, neváhejte se obrátit na výrobce nebo prodejce.

Publikováno: 25. 04. 2024

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Zábranská