4 důležité věci, díky kterým bude váš obývací pokoj ukázkový

Internet je nevyčerpatelným zdrojem inspirace, ale když člověk prochází Pinterest nebo jinou síť se snímky ukázkově zařízených interiérů, snadno propadne depresi. Možná se něco takového stalo i vám a hledáte odpověď na otázku, proč vaše bydlení nevypadá tak útulně, okázale či stylově jako obrázky prezentované na webu. Kdo ví, třeba jste jen podcenili některé ze základních aspektů interiérového designu.

​1. Rozmístění nábytku

Velmi častým nešvarem je špatné rozmístění nábytku. Většina lidí zkrátka přisune pohovku ke stěně a pár křesel ke druhé – a je hotovo. Ve skutečnosti je vhodné uspořádání jednotlivých prvků důkladně naplánovat, zohlednit dispozice dané místnosti a třeba se pokusit o vytvoření několika samostatných zón.

​2. Rozměry kusového koberce

Na vizualizacích interiérů vypadá znamenitě, v praxi může působit zcela opačným dojmem. Proč váš kusový koberec prostředí obývacího pokoje spíše hyzdí, než zvelebuje? Důvod je prostý – pro umístění, jakožto i pro samotný výběr tohoto bezvadného doplňku, existuje několik nepsaných pravidel. Roli hraje zejména velikost. Pokud je koberec příliš malý, může vyvolat pocit, že celá místnost vypadá neuceleně. Proto se ujistěte, že jste zvolili rozměry, které korespondují s velikostí obývacího pokoje a rozmístěním nábytku.

​3. Přítomnost umění

Nikdo po vás nežádá, abyste obývací pokoj proměnili v galerii, ale jistě uznáte, že holé stěny a pusto prázdné police nevypadají vůbec dobře. Jaké obrazy či jiné dekorace zvolíte, je samozřejmě otázkou vašeho vkusu. Může to být moderní umění, pop-art, ale také starožitnosti. Přirozeně je žádoucí, aby si umělecké předměty rozuměly s celkovým laděním pokoje.

​4. Optimální rozměry

Proč stejné věci vypadají na různých místech jinak? Mohou se lišit velikostí, která má na estetice zásadní podíl. Proto, bez ohledu na to, zda se chystáte pověsti nové záclony či barevné závěsy, se řiďte pravidlem „dvakrát měř, jednou řež“. Samozřejmě to platí také pro nábytek a veškeré další zařízení.

Publikováno: 30. 06. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Denisa Zábranská