Drátový rozhlas má i v dnešní době svůj smysl

  V digitální době je možná pro leckteré z vás s podivem, že se zejména menší obce snaží udržovat místní drátové rozhlasy. Pokud si však uvědomíte jejich účel, zjistíte, že stále mají velký význam. Nyní je možné drátové rozhlasy nechat zrenovovat, případně nainstalovat tam, kde chybějí, a to díky renomované tuzemské společnosti.

Drátový rozhlas není historií, ocení jej hlavně senioři

Drátový rozhlas byl ještě v minulém století nedílnou součástí drtivé většiny obcí na území České republiky, potažmo Československa. S nástupem moderních technologií, jako jsou mobilní telefony a internet, však jeho význam začal postupně upadat. Smysl však rozhodně má. Zdaleka ne všichni občané totiž zmíněné technologie využívají, a musejí se tudíž spoléhat na tradiční informační kanály. A drátový rozhlas k nim nepochybně patří. Obce by proto neměly zapomínat na to, že v nich bydlí starší generace, handicapovaní občané a další skupiny lidí, pro něž může být drátový rozhlas důležitým zdrojem dění v jejich okolí. Drátový rozhlas navíc může být velmi užitečný při nenadálých situacích, jako jsou povodně, požáry apod., kdy snadno dochází k přerušení signálu mobilních telefonů a internetu.

EL-MIK přichází s moderním řešením na míru pro každou obec

Máte-li ve své obci na starost techniku a ozvučení a potřebujete zrenovovat drátový rozhlas, obraťte se na společnost EL-MIK. Tato firma zajišťuje drátové rozhlasy pro obce a města v moderním hávu, o čemž se ostatně přesvědčíte na webových stránkách https://elmik.cz/produkty/dratovy-rozhlas/. Zmíněný web https://elmik.cz/produkty/dratovy-rozhlas/ detailně popisuje aktuální nabídku, kdy je firma schopna dodat moderní drátové rozhlasy s vysokou kvalitou zvuku. Kromě instalací poskytuje opravy a modernizace. Alternativou je pak bezdrátová varianta rozhlasu. Společnost EL-MIK se dále specializuje na ozvučovací techniku do sálů, hal, nádražních a dalších objektů. V neposlední řadě zajišťuje instalace telefonních ústředen, kamerových systémů a dalších systémů.

Publikováno: 28. 09. 2021

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Zábranská