Dámské šperky pro různé příležitosti!

Ideální dárek pro ženu? Co takhle zlatý prsten se smaragdem, zlaté náušnice či zlatý náramek s diamanty? Šperky podtrhují ženskou eleganci již několik tisíciletí. Nejstarší nálezy prvních šperků jsou staré i sto tisíc let. Zatímco v těchto prehistorických dobách si dámy zdobily dekolty provrtanými mušlemi, dnes si užívají luxusu diamantů, safírů, rubínů, smaragdů, polodrahokamů a perel.

Jaký šperk zvolit?

Dárek v podobě správně zvoleného šperku je v podstatě sázkou na jistotu. Jaký je ale tím správným? Jednoduchý designový? Klasický, nebo spíše vyzývavě okázalý? Záleží na typu ženy, postavy, stylu oblečení i příležitosti. Dámské šperky se obecně vybírají podle jejich materiálu, barvy, stylu a velikosti.

Šperk a osobnost

Jinému šperku dává přednost žena konzervativní (šperk s menšími a jemnými kamínky), jiný zvolí žena extravagantní (výrazný náhrdelník, zlatý prsten se smaragdem). Svou roli při volbě šperku však hraje i typ postavy. Zatímco štíhlým ženám sluší šperky jemné i výrazné, plnoštíhlé by měly upřednostňovat spíše ty výrazné.

Šperk a outfit

Šperk je ovšem vhodné sladit i s outfitem. Zde jděte cestou kontrastu. K jednoduchým šatům a halence si vezměte extravagantní šperk, k designově propracovanějšímu modelu zvolte spíše designově střídmější. Šperky je ovšem vhodné vybírat i s přihlédnutím k barvě outfitu, s níž by měly ladit. Univerzální je v tomto ohledu černá, která snese šperky všech barev.

K jaké příležitosti?

Chystáte se do divadla? Ozdobte svůj dekolt extravagantním náhrdelníkem. Pro každodenní nošení jsou však vhodnější šperky s jemnějším designem. Do speciální kategorie spadají šperky k různým příležitostem, ať již se jedná o šperk k narození dítěte, výročí, zásnubní a svatební prsten atd., které můžete nosit prakticky pořád.

Jakou značku?

Úchvatné šperky najdete v portfoliích věhlasných šperkařských značek Chopard, Gucci, Crivelli, Marco Bicego či Magerit, které jsou k sehnání na e-shopu Šperky Beny. V nabídce najdete luxusní zlaté náušnice, náhrdelníky, řetízky, brože, přívěsky, prsteny. Luxusní a úchvatné, kterým žena zkrátka neodolá.

Publikováno: 26. 01. 2021 / Aktualizováno: 25. 06. 2023

Kategorie: Krása a móda

Autor: Denisa Zábranská