4 tipy nejen pro shopaholiky: Jak výrazně ušetřit při nákupu přes internet?

Milujete internetové nakupování, ale protože vám leze příliš do peněz, hledáte způsob, jak ušetřit nějakou tu korunu? Anebo ještě lépe – jak ušetřit pořádnou částku, aniž byste museli nákupy výrazně omezit? Začněte se řídit následujícími tipy a garantujeme vám, že si vaše platební karta pořádně oddechne.

1. Kupujte si jen to, co opravdu potřebujete

Nesmějte se a raději se koukněte do bankovnictví na posledních deset položek. Kolik věci jste skutečně potřebovali, a co naopak byly nákupy z čistého rozmaru? Když si každý nákup promyslíte a pořídíte si jen to důležité, ušetříte majlant. Věřte nám, funguje to!

2. Porovnávejte ceny

Když už si něco vyberete, poohlédněte se po stejném zboží i jinde. Využijte srovnávače a zjistěte, zda se cena příliš nevymyká. A v případě, že položku najdete v nabídce jiného prodejce o poznání levněji – a půjde o solidní e-shop, samozřejmě proveďte nákup právě zde.

3. Plaťte kartou

Jistě jste si všimli, že prodejci obvykle umožňují různé možnosti platby/dopravy. Cena poštovného může konečnou částku výrazně navýšit, což není žádoucí především v případě levnějších položek – poštovné je často dražší než cena zboží. Vybírejte si proto levnější dopravu a nebojte se platby kartou – u prověřených prodejců, a přes zabezpečenou platební bránu, není důvod k obavám.

4. Používejte slevové kupony

Opravdu je ještě nepoužíváte? Měli byste začít. Spousta e-shopů „rozdává“ virtuální slevové kupony a dávají tím zákazníkům možnost ušetřit nemelou částku. Na jednom místě je najdete například na portálu Kuponovnik.cz. Všechny slevové kupony jsou přehledně rozděleny do tematických sekcí, takže se rychle zorientujete a přijdete si na své. Nebojte se odebírat novinky mailem – dozvíte se díky tomu o nových kupónech mezi prvními. A teď už hurá na online nákupy. Dodržíte výše uvedená doporučení, ušetříte spoustu peněz. Tak proč je vyhazovat oknem?

Publikováno: 31. 03. 2019

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Zábranská