4 tipy nejen pro shopaholiky: Jak výrazně ušetřit při nákupu přes internet?

Milujete internetové nakupování, ale protože vám leze příliš do peněz, hledáte způsob, jak ušetřit nějakou tu korunu? Anebo ještě lépe – jak ušetřit pořádnou částku, aniž byste museli nákupy výrazně omezit? Začněte se řídit následujícími tipy a garantujeme vám, že si vaše platební karta pořádně oddechne. 1. Kupujte si jen to, co opravdu potřebujete Nesmějte […]

Milujete internetové nakupování, ale protože vám leze příliš do peněz, hledáte způsob, jak ušetřit nějakou tu korunu? Anebo ještě lépe – jak ušetřit pořádnou částku, aniž byste museli nákupy výrazně omezit? Začněte se řídit následujícími tipy a garantujeme vám, že si vaše platební karta pořádně oddechne.

1. Kupujte si jen to, co opravdu potřebujete

Nesmějte se a raději se koukněte do bankovnictví na posledních deset položek. Kolik věci jste skutečně potřebovali, a co naopak byly nákupy z čistého rozmaru? Když si každý nákup promyslíte a pořídíte si jen to důležité, ušetříte majlant. Věřte nám, funguje to!

2. Porovnávejte ceny

Když už si něco vyberete, poohlédněte se po stejném zboží i jinde. Využijte srovnávače a zjistěte, zda se cena příliš nevymyká. A v případě, že položku najdete v nabídce jiného prodejce o poznání levněji – a půjde o solidní e-shop, samozřejmě proveďte nákup právě zde.

3. Plaťte kartou

Jistě jste si všimli, že prodejci obvykle umožňují různé možnosti platby/dopravy. Cena poštovného může konečnou částku výrazně navýšit, což není žádoucí především v případě levnějších položek – poštovné je často dražší než cena zboží. Vybírejte si proto levnější dopravu a nebojte se platby kartou – u prověřených prodejců, a přes zabezpečenou platební bránu, není důvod k obavám.

4. Používejte slevové kupony

Opravdu je ještě nepoužíváte? Měli byste začít. Spousta e-shopů „rozdává“ virtuální slevové kupony a dávají tím zákazníkům možnost ušetřit nemelou částku. Na jednom místě je najdete například na portálu Kuponovnik.cz. Všechny slevové kupony jsou přehledně rozděleny do tematických sekcí, takže se rychle zorientujete a přijdete si na své. Nebojte se odebírat novinky mailem – dozvíte se díky tomu o nových kupónech mezi prvními.

A teď už hurá na online nákupy. Dodržíte výše uvedená doporučení, ušetříte spoustu peněz. Tak proč je vyhazovat oknem?

Jak vybrat kvalitní rum?

Na Lihomatu najdete návod, jak vybrat kvalitní rum včetně spousty zajímavostí, které by měl každý milovník jednoho z nejlepších alkoholických nápoj vědět.