5 nápadů do jarního šatníku

Generální úklid šatníku se doporučuje zhruba dvakrát ročně. Ideálně po zimě a také před zimou. Dejte se do třídění oblečení právě teď a do jarního počasí vstupujte v novém stylu a krásně oblečené. Inspirujte se nápady, díky kterým budete nepřehlédnutelné.

1) Nové barvy

Jaro si přímo říká o to, abyste projasnily svůj šatník. Nebojte se pastelových ani přírodních odstínů barev. Ovšem pokud na to máte postavu a hodí se k vám i sytější barvy, vyzkoušejte třeba žlutou nebo červenou. Žlutá barva bude vypadat skvěle spolu s opálenou kůží a červená sluší téměř všem tmavovláskám. Nemusíte svůj šatník měnit příliš, stačí když přidáte nové kousky s jinými barvami nebo vyzkoušíte barevné doplňky, například kabelky, boty nebo šátky.

2) Kvalitní spodní prádlo

Při úklidu věnujte pozornost také úklidu dámského a pánského spodního prádla. Vytřiďte prádlo, které vám nesedí, táhne vás nebo je jakkoliv nepříjemné k nošení. Stejně tak vyhoďte zaprané a děravé prádlo a místo toho si kupte nové dámské kalhotky a pánské bavlněné trenýrky. Velkou výhodou spodního prádla je také to, že vám pomůže zakrýt nedostatky a vyzvednout přednosti. Dbejte na výběr správné velikosti, materiálu a střihu.

3) Najděte svůj styl

Aby se vám šatník lépe uklízel, tak se nejdříve zamyslete nad svým stylem oblékání. Zkuste si ujasnit, zda se chcete oblékat elegantně, sportovně nebo hlavně pohodlně. Podle toho vybírejte jednotlivé kousky do šatníku. Myslete také na to, aby se k sobě vzájemně hodily a doplňovaly se. V jarním šatníku by neměly chybět ležérní kousky do města, elegantní do práce a také se nebojte sexy kousků oblečení na večer.

4) Oblečení, které vám sedí

Je důležité pořídit si správnou velikost oblečení. Není nic horšího než když jde na první pohled vidět, že je vám tričko nebo halenka malá. Stejně tak to platí i u kalhot. Pokud máte rádi módu a zajímáte se o aktuální dění, tak například bokové kalhoty už dávno vyšly z módy. Zbavte se však také velkého oblečení, které vám zbytečně přidává kilogramy nebo si z něj svépomocí ušijte menší a slušivé kousky.

5) Pohodlí na prvním místě

Ať už při výběru oblečení nebo dámského i pánského spodního prádla, vždy myslete na pohodlí. Není nic horšího než když vás oblečení táhne, škrtí, škrábe nebo vás jakkoliv jinak omezuje. Není to jen o tom, že to víte a cítíte vy, ale mnohokrát to vidí i okolí a vy jste tak zbytečně nesví. Noste nejen to, co vám sluší, ale i to, co vám dokonale sedí.

Publikováno: 20. 03. 2020

Kategorie: Krása a móda

Autor: Denisa Zábranská