Bílá šatní skříň je trendy. Co dalšího by měla mít?

Pokud doma nemáte celou místnost vyhrazenou jako šatnu, potřebujete aspoň dostatečně velkou skříň. Jak by měla vypadat? Dnes už se prodávají opravdu vychytané modely myslící na každý detail. V kurzu jsou nyní zejména bílé skříně. Interiérovému designu vládne minimalismus, a tak zřejmě není překvapující, že spousta lidí si přeje, aby byla jejich skříň bílá. Obecně jsou oblíbené spíš světlé dekory.

Světlé skříně se hodí i do menších místností

Čím to je? Šatní skříň je obvykle docela velkým solitérem zabírajícím podstatnou část místnosti. Kdyby byla tmavá, velmi by opticky zmenšila místnost, proto si tmavší barvy mohou dovolit spíš ti, kdo mají doma větší prostory. Není nutné volit hned bílou, atraktivní je třeba šatní skříň dub sonoma.

Prostor šetří posuvné dveře

Světlé barvy tolik opticky neubírají na prostoru. Do menších místností jsou každopádně velmi efektní také skříně s posuvnými dveřmi. Ušetří hodně místa, snadno se otevírají, nehrozí, že si do nich děti skřípnou prsty. Jedinou nevýhodou může být, že skříň s posuvnými dveřmi nikdy neotevřete úplně celou.

Zrcadlo na dveřích je praktické

Zejména ženy se, jakmile se obléknou, chtějí ujistit, zda zvolily vhodný outfit. Proto jsou tak oblíbené skříně se zrcadlem na dveřích. Nezapomeňte, že zrcadlo pomáhá opticky zvětšit prostor, vyřešíte tedy dvě mouchy jednou ranou.

Moderní skříně mají i osvětlení

Na ledničku, která se rozsvítí, když ji otevřeme, jsme už zvyklí. LED osvětlení je čím dál běžnější záležitostí i u skříní. Nezapíná se automaticky s otevřením skříně, musíte si ho rozsvítit sami, ale je opravdu praktické, když se oblékáte ráno za tmy, nebo máte skříň třeba v předsíni bez světla. Ať už vám do oka padla šatní skříň bílá, nebo toužíte po nějakém úplně jiném modelu, prozkoumejte nábytek v e-shopu TOTO nábytek. Nabídka jejich skříní je opravdu bohatá, prodávají moderní skříně vybavené vším tím, co jsme tady zmiňovali.

Publikováno: 05. 12. 2020 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Denisa Zábranská