Co by nemělo chybět v prakticky vybavené koupelně?

Při zařizování nové koupelny či případné rekonstrukci je třeba vše předem dobře naplánovat. Díky tomu dosáhnete toho nejlepšího výsledku, čímž je skvěle vybavená koupelna, která vám poskytne vše potřebné.

Koupelnový nábytek

Koupelnový nábytek je nezbytností, jelikož nabízí potřebný úložný prostor, který bývá doplněn zrcadlem. Typů nábytku je celá řada, proto je výběr poměrně individuální. Vždy byste se však měli zaměřit na vhodný materiál, tedy takový, který odolává vlhkosti. Oblíbenou volbou je galerka, jelikož kombinuje úložný prostor se zrcadlem. Získáte tak dva v jednom, což oceníte, zejména pokud potřebujete ušetřit prostor.

Sprchové zástěny

Ať už máte ve své koupelně vanu, či sprchový kout, jistě oceníte sprchovou zástěnu. Ta totiž zabrání šplíchání vody na podlahu, ušetříte si tak čas neustálého úklidu podlahy. Nabízena je celá řada produktů. Řídit byste se vždy měli rozměry a tvarem sprchové zástěny, aby do vaší koupelny zapadla. Pak už můžete vybírat z libovolných materiálů a designu podle toho, co se hodí do celkového konceptu vaší koupelny.

Textil do koupelny

Ve skvěle vybavené koupelně by rozhodně neměl chybět ani koupelnový textil. Jedná se zejména o ručníky a osušky. Kvalitní materiály poskytují měkkosti a dobrou savost, oblíbené jsou bavlněné ručníky s delší smyčkou, jelikož nabízí ty nejlepší vlastnosti. Kromě toho se vám v koupelně může hodit také předložka, která může být protiskluzová. Poskytne vám tak pohodlí po koupeli, abyste nemuseli stát na studené zemi. Pro děti i dospělé jsou pak oblíbeným doplňkem župany. Nejlepší jsou ty z přírodního materiálu, ve kterých se budete cítit jako v bavlnce. Při výběru vybavení do koupelny rozhodně nespěchejte, klíčové je totiž volit odolné produkty s dlouhou životností. Díky těm bude vaše koupelna vypadat skvěle.

Publikováno: 30. 11. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Denisa Zábranská