Co dělat, když chlapovi ujedou nohy?

Těhotenství umí zaskočit. Zejména pokud je žena mladá, studuje nebo nemá sociální zázemí. Žijeme sice ve věku antikoncepce, ale ne všichni ji pravidelně užívají, ne vždy je stoprocentní a hlavně nový trend ve zdravém životním stylu velí antikoncepci vůbec neužívat. Sexuální život mladých lidí se tak po staro-novu řídí metodami plánovaného rodičovství přirozenými cestami. Není tedy výjimkou, že dojde k nehodě a neplánované početí je na světě. Svět se ale rozhodně nezboří.

Po prvotním šoku, který nastávající maminka zažije, je třeba vzít rozum do hrsti a postavit se k věci čelem. Trend uměle ukončených těhotenství naštěstí klesl na minimum, každá moderní žena si své tělo hýčká a moc dobře ví, že interrupce je rizikovou záležitostí a mohla by ji připravit o možnost mít další děti.

K čemu slouží těhotenská kalkulačka?

Jakmile žena objeví na gravid-testu dva proužky a z nečekané zprávy se vzpamatuje, je třeba začít řešit pragmatické záležitosti. Abyste mohli dobrou zprávu začít šířit dál do světa, je vhodné znát termín početí i termín porodu. Obojí lze lehce zjistit pomocí těhotenské kalkulačky na portálu Modrý koník. Jedná se o interaktivní službu, která vám vypočítá termín porodu, týden těhotenství a trimestr, průměrnou délku a hmotnost miminka, počet dní do porodu, časové rozmezí pro porod i lékařské označení doby tvého těhotenství.

Stačí vyplnit datum poslední menstruace a budete mít před sebou spoustu zajímavých informací. Zjistíte, jak je vaše miminko v bříšku veliké, kolik váží a hlavně kolik dní vám schází do porodu. Kalkulačka vám ihned oznámí, ve kterém týdnu těhotenství se nacházíte a po rozkliknutí odkazu na konkrétní týden se dozvíte ještě mnohem konkrétnější a detailní informace.


Modrykonik.cz

Budete informovány o veškerých fyziologických procesech, které vás v této fázi těhotenství čekají, potažmo o lékařských vyšetřeních, které je třeba podstoupit. Portál pro maminky Modrý koník má i edukativní charakter, kdy je možné získat cenné informace ze vzdělávacích videí. Nenechte si ujít sekci o vývoji plodu v děloze, o změnách psychiky v těhotenství nebo video, kdy vyhledat lékaře.

Portál Modrý Koník je jedním z nejrozšířenějších webů pro budoucí a současné maminky v České republice. Kromě vzácných informací o celém období těhotenství nabízí maminkám i diskusní fórum nebo prodejní bazárek. Ostatně, přijďte se podívat samy na www.modrykonik.cz.

Publikováno: 03. 06. 2023

Kategorie: Lifestyle

Autor: Adriana Kučerová