Co je alfou i omegou při tvorbě závitů a různých druhů uložení?

0

Mezi jedny z nejčastějších požadavků, se kterými se setkávají majitelé strojírenských firem, bezesporu patří realizace funkčních závitů a uložení s vůlí, či s přesahem. V těchto oblastech není žádnou výjimkou řešení každé setiny milimetru, k čemuž je nutné vsadit na adekvátní vybavení. Disponujete všemi potřebnými pomůckami?

Mnoho druhů šroubovic

Zkušenější z vás se zajisté již naučili řezání metrických, lichoběžníkových, oblých i Whitworthových variant. Ty dále rozlišujeme podle vnějšího a vnitřního provedení, stejně jako na základě jejich velikosti. Typický šroub vyzkoušíte s pomocí měřicího kroužku, zatímco správně vyrobenou matici identifikujete příslušným závitovým kalibrem. Dobrá strana musí perfektně pasovat, přičemž ta zmetková naopak za žádnou cenu nesmí.

Náročné uložení

Stejný princip si uchovávají i třmenové a válečkové kalibry. První zmíněná možnost je perfektní pomůckou pro zkoušení vnějších rozměrů (průměr, šířka, výška), zatímco druhé provedení slouží k určování vnitřních průměrů. Každý sebemenší podnik potřebuje desítky různých druhů, aby byl schopný poctivě plnit svěřené úkoly.

Spolehněte se na profesionály

Vzhledem k extrémní důležitosti kalibrů je velmi důležité, abyste všem zaměstnancům poskytli špičkové vybavení. Nejedná se sice zrovna o malou investici, ale věřte nám, že si na sebe opravdu rychle vydělá. To platí pouze v situaci, kdy vsadíte na stoprocentní kontrolu každého obrobku.

Jestli si nejste jistí, kde nalézt spolehlivé, vybavené a cenově přijatelné dodavatele, navštivte internetové stránky obchodníků pod výše vloženými odkazy. Dočkáte se pestrého výběru normovaných produktů v podobě kalibrů, měřidel i nástrojů. Velkým benefitem je možnost nechat si vyrobit speciální zboží na přání.

Publikováno: 26. 01. 2023

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Zábranská