Dovolená v Liberci vás zavede na rozhlednu Ještěd a do zábavního centra s aquaparkem

Cestování po tuzemsku nikdy neomrzí a jinak tomu není ani v oblasti Severních Čech. Ideálními místy k relaxaci jsou města Liberec, Jablonec nad Nisou, Bedřichov či Josefův Důl obklopené přírodními a historickými klenoty, dětskými i wellness atrakcemi. Nezapomenutelná dovolená v Severních Čechách se odehrává v Liberci, který leží asi 91 kilometrů od Prahy. Město upoutá honosnými pamětihodnostmi i blízkostí rozhledny Ještěd a Harcovské přehrady. Jizerské hory nabízejí skvělé podmínky pro letní i zimní sporty a postarají se o dotek přírody.

Symbol Liberce je jako kosmická loď

Jako první při návštěvě města spatříte horský hotel Ještěd ve tvaru kosmické lodi. Výlet k rozhledně není náročný, lze ho podniknout pěšky anebo nejstarší kabinovou lanovkou v ČR. Jakmile se pokocháte výhledem, můžete vyzkoušet jednu z mnoha volnočasových aktivit. Zimnímu období patří lyžování a sáňkování, léto je jako stvořené pro turistiku, cyklistiku a koupání. Ubytování v Severních Čechách byste si měli zajistit včas, jen tak si po náročných dnech odpočinete. Po návštěvě zábavného Centra Babylon s aquaparkem, jež je zdoben ve stylu příběhů Julese Verna, budete příjemně unavení. V komplexu najdete pouťový lunapark a labyrint, ten se pyšní statusem největší zrcadlového bludiště v Evropě.

Nebudete se nudit ani minutu

Volné chvíle strávíte v iQlandii, kde si vyzkoušíte na 400 interaktivních exponátů. Zavítáte do DinoParku, nejstarší ZOO v Čechách a botanické zahrady s masožravými rostlinami. Za zmínku stojí ubytování v Liberci, které najdete nedaleko hlavních turistických cílů. Komfortní noclehy zajistí Clarion Grandhotel Zlatý Lev, který okouzlí secesními prostory, pestrou nabídkou wellness procedur i blízkostí největších lákadel oblasti. Pokud vás zajímá dovolená v Liberci, rezervujte si ubytování na Hotel.cz. Během okamžiku se před vámi objeví přehled možností vhodných pro rodiny s malými dětmi, starší generace či zamilované páry.

Publikováno: 06. 09. 2021

Kategorie: Cestování

Autor: Denisa Zábranská