Penziony v Beskydech jsou skvělým odrazovým můstkem pro strávení zimní dovolené

Milovníci nekonečně dlouhých hřbetů, malebných údolí a zasněžených vrcholků hor si přijdou na své v regionu Valašsko. Tato destinace je totiž jako stvořená pro strávení zimní dovolené snů. Mimoto si užijete wellness relaxaci, spatříte kouzelné stavby typické pro tuto lokalitu a navštívíte nespočet muzeí. Pokud se mrknete na penziony v Beskydech, zjistíte, že jsou situovány nedaleko největších lákadel oblasti. Některé z nich se nacházejí v bezprostřední blízkosti sjezdovky, což je atraktivní zejména pro lyžaře a rodiny s malými dětmi. K tomu lze využít vybavení hotýlků. Mnohé z nich mají k dispozici wellness.

Po stopách historie i na sjezdovku

Vaše kroky povedou na Pustevny, kde jsou historicky cenné chaty Maměnka a Libušín, musíte vidět i sochu Radegasta, k níž vede pohodlná cesta. V Rožnově pod Radhoštěm navštívíte Valašské muzeum v přírodě neboli nejstarší skanzen ve střední Evropě. Nesmíte minout ani Jurkovičovu rozhledu, hrad Hukvaldy a muzeum v Kopřivnici. Projděte si náměstí v Novém Jičíně a prohlédněte si expozici klobouků. Penzion Rožnov pod Radhoštěm nebo penzion Trojanovice se stanou ideálním výchozím místem pro vaše lyžařské zážitky. Dokonale upravené sjezdovky a stopy běžeckého lyžování jsou samozřejmostí.

Na Bílou, či do Velkých Karlovic?

Nezapomenutelné lyžařské zážitky a unikátní výhledy na hřbety Beskyd ukořistíte ve Velkých Karlovicích i na Bílé. Právě v těchto lokalitách je sněhová nadílka zaručena, proto neváhejte ani minutu. Na své si zde přijdou zkušení lyžaři, začátečníci a děti. Většinu výletníků potěší i noční lyžování, spa procedury a večerní posezení u slivovičky a cimbálovky. Pokud si nevíte s výběrem zimní dovolené rady, mrkněte na útulné penziony na Penzion.cz. Z pestré nabídky hoteliérů si vyberete sportovní i romantickou relaxaci v horách.

Publikováno: 16. 11. 2022

Kategorie: Cestování

Autor: Denisa Zábranská