Kolotoč nad postýlku si zaslouží každé miminko! Proč?

Očekávaný příchod nového přírůstku do rodiny je bezpochyby opravdu významnou událostí, kterou ovšem předchází měsíce a měsíce příprav. Snažíte se zařídit všechno do puntíku tak, aby vůbec nic nechybělo? Možná jste zapomněli na kolotoč nad postýlku. Ten je důležitý zejména díky tomu, že značně odporuje kvalitu spánku miminka, ale užitečně slouží také jako zábavní předmět. Vašemu dítěti poskytne klidný a stimulovaný spánek za pomocí hlubokých tónů, které miminka zbožňují. V tomto článku jsme pro vás sepsali hned několik důvodů, proč dítěti pořídit kolotoč nad postýlku.

Dopřejete svému dítěti hluboký a ničím nerušený spánek

Kolotoče nad postýlku jsou skvělý předmět nejen na uspávání vaší ratolesti, ale také efektivně slouží jako učební pomůcka. Navíc pomáhá dítěti rozvíjet motorické schopnosti. Hluboké a melodické tóny, které hračka vydává se postarají o klidný spánek novorozence.

Jak by měl kolotoč vypadat?

Doporučujeme, aby pomůcka byla pestrobarevná a zajímavá. Díky množství barev se dítě snáz naučí barvičky rozpoznávat. Neobvyklé tvary a či obrázky zvířat v rozvoji dítěte také hrají důležitou roli.

Správné umístění kolotoče

Lámete si hlavu s tím, jak kolotoč správně umístit nad postýlku? Zpravidla se nad postýlku zavěšuje tak, aby na něj miminko nedosáhlo a případně jej nestrhlo. Pokud kolotoč umístíte správně, vaše dítě bude při neustálých pokusech kolotoč strhnout rozvíjet své pohybové dovednosti a svalstvo.

Kde kolotoče nad postýlku sehnat?

Hledáte ověřený e-shop, který se zabývá prodejem zábavních dětských předmětů? V tom případě neváhejte navštívit web Ready4Kids.cz, kde kromě kolotočů nad postýlku najdete i chrastítka, kousátka, zavinovačky a další.

Publikováno: 03. 03. 2022

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Zábranská