Je možná rakovina z tetování

Rakovina se v posledních letech stává stále větším strašákem. I proto, že může být spojována se současným životním stylem mnoha lidí. V návaznosti na to si můžeme položit i otázku, zda je reálná rakovina z tetování. Protože se na to ptá stále více lidí, zde je jeden z objektivních pohledů. Roli hraje složení barev Co je tetování, to rozhodně […]

Rakovina se v posledních letech stává stále větším strašákem. I proto, že může být spojována se současným životním stylem mnoha lidí. V návaznosti na to si můžeme položit i otázku, zda je reálná rakovina z tetování. Protože se na to ptá stále více lidí, zde je jeden z objektivních pohledů.

Roli hraje složení barev

Co je tetování, to rozhodně není nutné nikomu příliš výrazně popisovat. Jedná se o trend, který je založený na zdobení lidského těla. A to tak, že je barva vpracována konkrétním lidem pod kůži. Pokud vás trápí otázka, zda je možná rakovina z tetování, tak musíme říci, že roli hraje hlavně to, co obsahuje konkrétní barva. V návaznosti na to je třeba varovat před různými pochybnými salony a vždy jít cestou kvality. Kde je zaručena nejenom hygiena, ale i kvalita dané barvy. Co mohou obsahovat ty špatné?

Pozor na saze

Jsou takové barvy, které mohou obsahovat dokonce i klasické saze. To proto, aby bylo dosaženo intenzivního tmavého zbarvení. A jak saze vznikají, to není nutné příliš rozepisovat. Jedná se o vedlejší a také škodlivý produkt, který vzniká hořením a spalováním různých látek.

Rizikem jsou i těžké kovy

Problémem mohou být v barvách také těžké kovy. Zde se podíváme na několik hlavních, jako je nikl, olovo, ale třeba i kobalt, nebo chrom. Mít daný kov pod kůží také není z hlediska zdravotního nic ideálního.

Rizika alergických reakcí

Pokud se dané látky do těla dostanou ve velkém množství, může to vést k různým alergickým reakcím. A jak se vyvinou, to je nevyzpytatelné. Proto je dobré říci, že rakovina z tetování v některých případech může být reálná. Konkrétní studie ale zatím neexistují. Naopak jsou důkazy, že u kvalitních barev jsou rizika v podstatě nulová. To znamená, že pokud uvažujete nad tetováním v kvalitním salonu, s rakovinou nebude mít tento krok žádnou přímou souvislost.

Na závěr se pobavte u galerie tetování, která se příliš nepovedla. Najdete ji zde.

Napsat komentář

Jak vybrat kvalitní rum?

Na Lihomatu najdete návod, jak vybrat kvalitní rum včetně spousty zajímavostí, které by měl každý milovník jednoho z nejlepších alkoholických nápoj vědět.