Je možná rakovina z tetování

Rakovina se v posledních letech stává stále větším strašákem. I proto, že může být spojována se současným životním stylem mnoha lidí. V návaznosti na to si můžeme položit i otázku, zda je reálná rakovina z tetování. Protože se na to ptá stále více lidí, zde je jeden z objektivních pohledů.

Roli hraje složení barev

Co je tetování, to rozhodně není nutné nikomu příliš výrazně popisovat. Jedná se o trend, který je založený na zdobení lidského těla. A to tak, že je barva vpracována konkrétním lidem pod kůži. Pokud vás trápí otázka, zda je možná rakovina z tetování, tak musíme říci, že roli hraje hlavně to, co obsahuje konkrétní barva. V návaznosti na to je třeba varovat před různými pochybnými salony a vždy jít cestou kvality. Kde je zaručena nejenom hygiena, ale i kvalita dané barvy. Co mohou obsahovat ty špatné?

Pozor na saze

Jsou takové barvy, které mohou obsahovat dokonce i klasické saze. To proto, aby bylo dosaženo intenzivního tmavého zbarvení. A jak saze vznikají, to není nutné příliš rozepisovat. Jedná se o vedlejší a také škodlivý produkt, který vzniká hořením a spalováním různých látek.

Rizikem jsou i těžké kovy

Problémem mohou být v barvách také těžké kovy. Zde se podíváme na několik hlavních, jako je nikl, olovo, ale třeba i kobalt, nebo chrom. Mít daný kov pod kůží také není z hlediska zdravotního nic ideálního.

Rizika alergických reakcí

Pokud se dané látky do těla dostanou ve velkém množství, může to vést k různým alergickým reakcím. A jak se vyvinou, to je nevyzpytatelné. Proto je dobré říci, že rakovina z tetování v některých případech může být reálná. Konkrétní studie ale zatím neexistují. Naopak jsou důkazy, že u kvalitních barev jsou rizika v podstatě nulová. To znamená, že pokud uvažujete nad tetováním v kvalitním salonu, s rakovinou nebude mít tento krok žádnou přímou souvislost. Na závěr se pobavte u galerie tetování, která se příliš nepovedla. Najdete ji zde.

Publikováno: 15. 06. 2018

Kategorie: Zdraví

Autor: Denisa Zábranská