Kojení je neuvěřitelně prospěšné pro matku i dítě , ale někdy příšerně bolí

Mateřské mléko se stává důležitým zdrojem živin a protilátek každého novorozence. Nejenže dokonale podporuje rozvoj imunitního systému, ale také dokáže upevnit vztah mezi dítětem a matkou. Ovšem to zdaleka není všechno, benefitů je daleko více. Bohužel s kojením mohou přijít komplikace v podobě nepříjemných bolestí, avšak i ty se dají snadno vyřešit. Pamatujte, že bolesti bradavek při kojení nemusí hned znamenat, že byste měli přestat kojit a přejít na umělou stravu. Spíše je vhodné najít řešení, jak bolestem předcházet a co nejvíce minimalizovat již probíhající. V tomto článku najdete menší opáčko benefitů kojení, ale i tip na prevenci proti bolestem bradavek.

Proč je kojení výhodné pro dítě i matku?

Benefity kojení by si měly ženy pravidelně připomínat a vynechávat ho pouze z vážnějších důvodů. Kojením dokonale podporujete rozvoj imunitního systému dítěte, ale především se mu dostane všech potřebných živin a protilátek, které jsou obzvlášť u novorozenců nezbytné. Žádná umělá výživa nedokáže plnohodnotně nahradit mateřské mléko. Zvýšená produkce endorfinů právě díky kojení kojící matku naplňuje šťastnými a příjemnými pocity. Kojení také upevňuje vztah s dítětem. Navíc se u mateřského není důvod obávat alergické reakce, která není u umělého mléka vyloučena. A to není všechno. Podle studií lze kojením snížit riziko vzniku rakoviny prsou a vaječníků.

Příčiny bolesti bradavek

Bolest bradavek při kojení vzniká rovnou z několika důvodů. Nejčastěji to může být nesprávná technika, kvůli které se dítě špatně k prsu přisaje. Na vině také může být nadměrné nalití prsou, ucpaný mlékovod nebo zánět prsní žlázy. Bolesti mohou být způsobeny i pomalým, nebo naopak rychlým spouštěním mléka

Jak bolesti minimalizovat?

Účinně a efektivně vám uleví od bolesti – bio-aktivní náplasti Multi Mam Compresses, které dokáží rychle optimalizovat stav pokožky, zabraňují případným infekcím, ale také snižují otoky. Gel neobsahuje žádné nebezpečné látky, takže dítěti žádné riziko nehrozí.

Publikováno: 19. 12. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: Denisa Zábranská