Kojení je neuvěřitelně prospěšné pro matku i dítě , ale někdy příšerně bolí

Mateřské mléko se stává důležitým zdrojem živin a protilátek každého novorozence. Nejenže dokonale podporuje rozvoj imunitního systému, ale také dokáže upevnit vztah mezi dítětem a matkou. Ovšem to zdaleka není všechno, benefitů je daleko více. Bohužel s kojením mohou přijít komplikace v podobě nepříjemných bolestí, avšak i ty se dají snadno vyřešit.

Pamatujte, že bolesti bradavek při kojení nemusí hned znamenat, že byste měli přestat kojit a přejít na umělou stravu. Spíše je vhodné najít řešení, jak bolestem předcházet a co nejvíce minimalizovat již probíhající. V tomto článku najdete menší opáčko benefitů kojení, ale i tip na prevenci proti bolestem bradavek.

Proč je kojení výhodné pro dítě i matku?

Benefity kojení by si měly ženy pravidelně připomínat a vynechávat ho pouze z vážnějších důvodů. Kojením dokonale podporujete rozvoj imunitního systému dítěte, ale především se mu dostane všech potřebných živin a protilátek, které jsou obzvlášť u novorozenců nezbytné. Žádná umělá výživa nedokáže plnohodnotně nahradit mateřské mléko.

Zvýšená produkce endorfinů právě díky kojení kojící matku naplňuje šťastnými a příjemnými pocity. Kojení také upevňuje vztah s dítětem. Navíc se u mateřského není důvod obávat alergické reakce, která není u umělého mléka vyloučena.

A to není všechno. Podle studií lze kojením snížit riziko vzniku rakoviny prsou a vaječníků.

Příčiny bolesti bradavek

Bolest bradavek při kojení vzniká rovnou z několika důvodů. Nejčastěji to může být nesprávná technika, kvůli které se dítě špatně k prsu přisaje. Na vině také může být nadměrné nalití prsou, ucpaný mlékovod nebo zánět prsní žlázy. Bolesti mohou být způsobeny i pomalým, nebo naopak rychlým spouštěním mléka

Jak bolesti minimalizovat?

Účinně a efektivně vám uleví od bolesti – bio-aktivní náplasti Multi Mam Compresses, které dokáží rychle optimalizovat stav pokožky, zabraňují případným infekcím, ale také snižují otoky. Gel neobsahuje žádné nebezpečné látky, takže dítěti žádné riziko nehrozí.

Jak vybrat kvalitní rum?

Na Lihomatu najdete návod, jak vybrat kvalitní rum včetně spousty zajímavostí, které by měl každý milovník jednoho z nejlepších alkoholických nápoj vědět.