Elektronické cigarety jsou i jednorázové

Inhalace škodlivého cigaretového dýmu se může někomu zdát až nesmyslná, ale je potřeba si také říci, že nikotin je jedna z nejtěžších drog a závislosti na něm se skutečně hodně složitě zbavuje. Do jisté míry mohou s tímto problémem pomoci další cigarety, tentokrát elektronické. Jejich užíváním je reálné snížit závislost na nikotinu takovým způsobem, že již nebude mít dotyčný člověk problémy se svým zlozvykem přestat. Nicméně elektronické cigarety jsou zajímavé i pro kuřáky, kteří přestávat nechtějí.

Žluté prsty mohou být minulostí

Kouření je spouštěč celé řady onemocnění, z nichž mnohé jsou skutečně velmi ošklivé. Způsobuje však i na první pohled marginální lapálie, třeba zažloutlé prsty. Těmi se může „pyšnit“ snad každý milovník cigaret, který denně vykouří alespoň jednu krabičku. Člověk se sice může jít po každé cigaretě umýt, nicméně mnohem jednodušší je prostě přesedlat na elektronické cigarety, které neobsahují žádné látky, co by prsty zbarvovaly do jakéhokoliv odstínu.

Kouření takřka kdekoliv

Díky novým zákonům se milovníkům klasického kuřiva výrazně snižuje počet míst, kde se mohou oddávat svému koníčku. Často tak musí kuřáci jít do deště či zimy, aby si mohli alespoň párkrát potáhnout. Elektronické cigarety také nejde vapovat úplně všude. Dobrým příkladem jsou třeba divadla. Na druhou stranu je možné si je vychutnat třeba v restauraci, kde se jinak běžně kouřit nesmí. Důvodem je fakt, že z e-cigaret vychází jen neškodná pára, jež dokonce ani nijak nezapáchá. Často naopak voní. Proto není potřeba vapování nějak zvlášť krotit.

Levné odvykání

Jak již bylo řečeno v úvodu, pomocí elektronických cigaret je možné se odnaučit kouřit. Stačí pouze každý den omezovat svou dávku. Do jisté míry je možné aplikovat tento postup i u klasických cigaret, nicméně jen málokdo dokáže vykouřit cigaretu jen do půlky a následně típnout. Elektronickou verzi lze naopak odložit poměrně snadno. Stačí si vnitřně nastavit počet potáhnutí. Výborně se k tomuto účelu hodí hlavně jednorázové cigarety Elfbar. Stojí zhruba stejné peníze jako krabička běžných cigaret a nabízí víceméně stejné množství potáhnutí, konkrétně 600. Elfbar 600 je ideální volbou pro kuřáky, kteří nechtějí za e-cigaretu utratit majlant.

Publikováno: 23. 12. 2022

Kategorie: Zdraví

Autor: Denisa Zábranská