Halenky s krátkým rukávem zazáří i v podzimních dnech

Léto se loučí, takže si konečně můžeme užít podzimní konfekce. Na řadu přicházejí riflové a kožené bundy a neotřelé topy. Halenky s krátkým rukávem nám dovolí ještě zachytit poslední hřejivé paprsky a zpestřit podzimní nostalgii. Které jsou trendy a jak je nosit?

Odhalte ramena a buďte sexy

Ještě než se s námi teplo definitivně rozloučí, musíme toho využít a naposledy odhalit světu svá ramena. Halenky s krátkými rukávy, které se dají stáhnout přes ramena, milují všechny nespoutané ženy, které si rády dopřejí trochu svobody. Být sexy neznamená jen vzít si hluboký výstřih. Halenky s odhalenými rameny výstřih nemívají a přesto dokážou být ještě víc dráždivé. Tento jednoduchý trik, jak upoutat pozornost a stále udržet decentnost, zkrátka musíme vyzkoušet. Pokud se rozhodneme odhalit svá ramena, musíme si pod tuto halenku vzít podprsenku bez ramínek. Kdo se nestydí a cítí se pohodlně, může vyrazit úplně bez podprsenky. Střih halenek s odhalenými rameny je pro to jak dělaný. Rozhodně ale můžeme zapomenout na umělohmotná neviditelná ramínka, která jsou přes veškerou snahu vidět a nejsou zkrátka vhodné. Halenky s krátkými rukávy staženými přes ramena se hodí nejvíc ke kalhotám nebo džínům. Některé je možné vzít i k sukni. Pak je ovšem mít na mysli, že tento typ halenky má tendenci rozšiřovat vršek. Spodní díl oblečení by tedy měl být naopak užší.

Mají rukáv, nemají rukáv?

Neutuchajícím hitem posledních let jsou průhledné halenky. Někdy jsou průhledné celé a někdy mají průhledné jen rukávy. Tato směs ženskosti a smyslnosti dokáže upoutat pozornost, rozdráždit smysly a přitom zůstat v mezích elegance. Průsvitné rukávy mohou být krátké, dlouhé nebo po lokty. Jdou ruku v ruce s puntíky, ale sluší jim i květy a další vzory. Žhavou kombinací jsou průsvitné balónové rukávy. Opět musíme dávat pozor na to, co si pod průhlednou halenku oblékneme. Může to být tílko stejné barvy, nebo jen vhodně zvolená podprsenka. Pamatovat ale musíme na to, že je ostatní uvidí. Průhledná látka je smyslná sama o sobě. Je-li navíc černá, stanou se z nás královny společnosti. Černé průsvitné halenky se nejvíc hodí do kožených pouzdrových sukní nebo ke kontrastním kalhotám. Bílé halenky zase půjdou dobře k denimovým kalhotám.

Boho styl vládne i halenkám

Takzvaný boho styl inspirovaný sedmdesátými lety a volnomyšlenkářskými hippies, drtí současné trendy nejen v módě. Je hojně využívaný a oblíbený i při pořádání svateb. Je totiž ohromně pohodlný, uvolněný a přitom vypadá krásně. Navíc sluší všem věkovým kategoriím. Od mladých dívek po vyzrálé ženy. Správné halenky jsou v boho stylu základ. Ideálně v bílých nebo přírodních barvách, ale může být i starorůžová nebo bledě modrá. Boho halenky s krátkým rukávem by neměly postrádat typické krajky, volány, vyšívání či třásně. Můžou být oversized se zvýrazněným pasem. Ty budou dobře sedět k úzkým kalhotám. Naopak crop topy si můžeme obléknout k rozevlátým sukním. Pro dokonalý boho styl je třeba volit zajímavé šperky, klobouky nebo vyplétané doplňky. V chladnějších dnech je lze doplnit o pletené svetry nebo ponča. Jaký styl halenek máte ve skříni nejčastěji vy? Preferujete uvolněné sexy kousky, nebo raději decentní nenápadné klasiku?

Publikováno: 02. 10. 2020

Kategorie: Krása a móda

Autor: Denisa Zábranská