Nádherná místa v České republice, která stojí za návštěvu

Hodně lidí se rozhoduje strávit dovolenou v zahraničí, přesvědčeni, že tamní scenérie jsou nesrovnatelně působivější než ty domácí. Pravdou však je, že krása České republiky je nesmírná a nabízí rozmanitost míst, která by na každé fotografii vypadala jako pohlednice. Přesvědčte se sami - pojďme se podívat na několik těch nejkrásnějších lokalit, které by měly být zapsány na váš seznam budoucích výletů a dovolených.

Pančavský vodopád - Krkonoše

Necelý kousek od oblíbeného Špindlerova Mlýna se nachází nejvyšší vodopád v Českých zemích - Pančavský vodopád. Krkonoše jsou samy o sobě klenotem české krajiny, a tento vodopád je jako třešnička na dortu. Cesta k němu je dobrodružstvím samým o sobě - z Medvědína se dostanete k Jilemnické boudě a následně autobusem na Zlaté návrší k Vrbatově boudě. Odtud už pokračujete pěšky a odměnou vám bude ohromující pohled na kaskádovité proudy vody.

Adršpašské skály - pohádkový svět

Adršpašské skály vás zavedou do pohádkového světa, kde si můžete procházet skalní útvary tak impozantní, že by se klidně mohly objevit i ve filmech. Kolem těchto skal dokonce natáčeli některé pohádky, a tak se tu budete cítit jako v uprostřed vlastního příběhu. Adršpašské skály zaujmou svou majestátností a okolní příroda vás doslova omámí svou krásou. Ať už se vydáte na výlet s rodinou, partnerem či sami, určitě si zde uděláte nádherné fotky, které budou vzbuzovat vzpomínky na tento kouzelný kout České republiky.

Vyhlídka Máj - pohled na největší český meandr

Jen krátký kilometr od vesnice Teletín se nachází skála, na které si můžete vychutnat unikátní pohled na Vltavu. Z vyhlídky na Máji budete mít možnost obdivovat největší český meandr, který je doopravdy ohromující podívanou. Možná jste ani netušili, že takovýto geologický úkaz můžete spatřit v srdci Čech. Tento výjimečný výhled vám nabídne zážitek, který si budete pamatovat ještě dlouho poté, co se vrátíte domů.

Mumlavský vodopád a Javoříčské jeskyně - skryté poklady Krkonoš a Moravy

Téměř deset metrů vysoký Mumlavský vodopád je skvostem Krkonoš. Cesta k němu vás zavede přes malebné scenérie až k Mumlavské boudě, kde si můžete vychutnat místní speciality a odpočinout si po túře. Nedaleko Harrachova se ukrývají také Javoříčské jeskyně - málokdo o nich slyšel, ale jsou to jedny z nejkrásnějších jeskyní v České republice. Příroda zde vytvořila komplex chodeb, dómu a propastí během tisíciletí, a pokud se rozhodnete pro prohlídku s průvodcem, zaručuji vám, že jeho krása vás doslova vezme dech.

Nyní máte několik důvodů, proč zvážit dovolenou či výlety u nás doma. Česká republika se pyšní nádhernými místy, která vám nabídnou kouzelné okamžiky a zážitky plné úžasných přírodních krás. Ať už se rozhodnete navštívit vodopády, skalní města, úchvatné vyhlídky nebo tajemné jeskyně, zaručuji vám, že si zde vytvoříte vzpomínky na celý život.

Publikováno: 09. 08. 2023

Kategorie: Cestování

Autor: Adriana Kučerová