Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz. Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí. Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Investiční zlato: Rekordní ceny a rady pro investory

Zlato v posledních týdnech láme rekordy a investorům přináší nečekaně rychlý výnos. Analytici očekávají, že cena zlata bude dále růst, a proto se investice do zlata stává čím dál tím atraktivnější.

Čeští investoři nejčastěji nakupují zlaté cihly švýcarských rafinérií. Žádná česká mincovna zlato ve formě cihel nebo slitků nevyrábí. Je však důležité si uvědomit, že různí prodejci nabízí stejné slitky za zcela různé ceny. Proto je důležité pečlivě srovnávat nabídky a vybrat si spolehlivého prodejce.

Konzervativní investicí do zlata je pouze jeho nákup v podobě fyzického zlata ve formě cihel nebo mincí. Vyhněte se různým formám nákupu virtuálního zlata nebo dokonce spoření do zlata. V těchto případech nevlastníte fyzické zlato a vaše investice je závislá na solvenci a stabilitě třetí strany.

Nekupujte ani akcie zlatých dolů. Ne vždy je zaručené, že daný důl bude těžit zlato v budoucnu. Navíc cena akcií může kolísat více než cena samotného zlata.

Při investování do zlata je důležité dodržovat několik základních pravidel:

  • Nakupujte pouze fyzické zlato.
  • Pečlivě srovnávejte ceny a vyberte si spolehlivého prodejce.
  • Zlato skladujte na bezpečném místě.
  • Diverzifikujte své portfolio. Investice do zlata by měla být jen jednou z částí vašeho investičního portfolia.

Investiční zlato je historicky osvědčený způsob, jak ochránit svůj majetek před inflací a ekonomickou nestabilitou. Pokud uvažujete o investici do zlata, řiďte se výše uvedenými radami a vyberte si pro vás nejvhodnější formu investování.

Publikováno: 31. 03. 2024 / Aktualizováno: 01. 04. 2024

Kategorie: Finance

Autor: Denisa Zábranská