Hledáte opravdu originální vánoční dárek? Zkuste ručně dělané svíčky až z Afriky

id="jak-se-vyrabi-africke-svicky">Jak se vyrábí africké svíčky?

Celý výrobní proces je založen na ruční práci. Ručně dělané svíčky jsou odlévány z velmi kvalitního rafinovaného parafinového vosku, kterým se pokrývá knot. To ale není celé. Celý proces je poté doplněn o malování podkladové barvy a finální ruční zdobení. Právě díky němu získá každá ze svíček svůj jedinečný vzhledMalování na svíčky probíhá s využitím horkých voskových barev a pigmentů bez obsahu toxických látek.

Kromě zdravotní nezávadnosti je jejich předností také unikátnost. Díky ručnímu zpracování je každý kus originál. Pokud tedy chcete svíčku využít jako dárek, můžete se obdarovanému pochlubit tím, že podobnou svíčku nikdo jiný na světě nemá. Ruční svíčky jsou vyráběny v manufaktuře Nobunto v Jižní Africe. Její název evokuje spojenectví mezi lidmi a vzájemnou podporu a spolupráci. Manufaktura Nobunto využívá ke své práci především místní zdroje a snaží se o jejich udržitelnost. Výroba také probíhá způsobem, který je šetrný k životnímu prostředí.

Dílny manufaktury jsou umístěny v oblasti Jihoafrické republiky s vysokou mírou nezaměstnanosti, která dosahuje na naše poměry až neuvěřitelných 50 %. Nákupem svíček z Afriky tento region podpoříte a umožníte jeho obyvatelům udržet si dlouhodobě práci a tedy i živobytí. Zároveň si do svého příbytku přinesete i kousek kouzla Afriky, které se na evropském kontinentu bude o to více vyjímat. Vzhled svíček a ornamenty, které jsou na nich vyobrazeny, totiž znázorňují kulturu a tradice Jižní Afriky. Originální ornamenty vytvořené z tradičních barev dokážou především v zimních podvečerech podtrhnout magickou atmosféru. Díky originálnímu provedení získávají svíčky na své hodnotě. Opravdu jde o umělecké dílo, které si můžete za poměrně nízké peníze pořídit i k vám domů. A právě v tom může spočívat zdroj vaší radosti. Ve vědomí, že někde na světě existuje někdo, kdo vyrobil svíčku právě pro vás. A jejím nákupem jste onoho neznámého podpořili a pomohli mu udržet si životní standard, na který je zvyklý.

Publikováno: 10. 12. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Denisa Zábranská