3 senzační tipy na kreativní tvoření pro děti i dospělé

Když je venku nečas, není nic jednoduššího, než se zabavit kreativním tvořením. Kromě toho, že se zabavíte, při troše trpělivosti vytvoříte pěknou dekoraci nebo dárek, kterým potěšíte někoho blízkého. Následující aktivity jsou vhodné pro dospělé i děti – nebojte se k nim přizvat své ratolesti a pusťte se do práce společně s nimi.

​1. Malování akrylovými barvami

Zapomeňte na vodovky a temperky, akrylové barvy jsou v mnohém zajímavější. Zkušenějším umělcům je není třeba představovat, vy ostatní vězte, že jsou rozpustné ve vodě, rychle schnou a po zaschnutí vypadají skvěle, protože díky obsahu pigmentů neblednou. Malování s akrylovými barvami není žádná „věda“. Budete k tomu potřebovat běžný štětec, případně houbičku po tzv. tupování – techniku, která se používá při barvení větších ploch. Výběr samotných barev je pestrý, seženete je jednotlivě i v sadách. Včetně kompletního příslušenství třeba na kreativnisvet.cz.

​2. Modelování s fimo hmotou

Až vás přestanou bavit akrylky, sáhněte po oblíbené polymerové hmotě, která se prodává pod názvem fimo hmota. V čem je tak skvělá a co z ní vyrobíte? Umělý materiál je k modelování jako stvořený – je velmi tvárný a vytvoříte s ním vše od šperků až po ozdobné hrnky. Jediné, na čem záleží, je vaše fantazie. A také na typu fimo hmoty. Pro potahování skleniček tenkou vrstvou je vhodná varianta „soft“, na šperky zase o něco tvrdší „classic“. Specifickou kategorií je fimo „effect“. Jak napovídá název, vytváří všelijaké efekty (třpytí se, leskne se apod.).

​3. Korálkování

Nedílnou součástí domácí tvořivé dílny by měly být i korálky. I z těch se dá při troše zručnosti a představivosti vykouzlit téměř cokoliv. Od náramku přes náušnice až po stylové dekorace. Stejně jako v případě akrylových barev a fimo hmoty lze na YouTube o korálkování najít spoustu instruktážních videí včetně tutoriálu pro začátečníky.

Publikováno: 30. 05. 2021

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Zábranská