Jak vypadá letní dovolená v chatkách u Máchova jezera? Konečně si odpočinete!

Dejte letos přednost ryze tradiční dovolené v tuzemsku. Jakmile přijedete do Máchova kraje, opadnou z vás všechny problémy. Nejenže naberete nový dech, ale okusíte letní radovánky v čele s koupáním a lenošením na pláži.

Osmý největší rybník v Česku je vhodný pro rodinnou relaxaci, protože se pyšní pozvolným vstupem do vody. Děti si užijí koupání, jejich rodiče plavání, věční romantici ocení jízdu po jezeře loďkou a milovníci adrenalinu vyzkouší windsurfing. Máchův kraj osloví všechny věkové generace.

Koupání a výlety parníkem

Pokud si nedopřejte jízdu parníkem, která je možná od května do září, jako byste u Mácháče ani nebyli. Lenošit můžete na jedné ze čtyř písčitých pláží. Do oka vám padne pláž s bílým pískem Staré Splavy. Především děti ocení super aquapark s nafukovacími atrakcemi, jako jsou skluzavky, trampolíny, houpačky, trampolíny a ledovce na lezení. Na sto procent upoutají i suchozemské sporty. Pánové okusí nohejbal a tenis, dámy plážový volejbal. Večer vám přijdou vhod Máchovo jezero chatky na Starých Splavech, jsou jen kousek od rybníku. Cesta borovým lesíkem je k nim příjemná především v létě!

Na kole uvidíte nejvíce

Máchův kraj je magický nejen kvůli tak trochu podivínskému básníkovi. Krajina je kouzelná a naštěstí snadno dostupná díky turistickým trasám a cyklostezkám. Dovolená bez kola je proto špatnou volbou. Na kole se dostanete na všechna blízká i vzdálenější místa. Udělejte si výlet na hrad Bezděz anebo zámek Zahrádky, potěšte dětičky zábavou v ZOO Liberec i vodními radovánkami v místním aquaparku. Když na vás padne únava, stanou se chatky Máchovo jezero vaším útočištěm. V rekreačním areálu se zabavíte na volejbalovém hřišti a při minigolfu, večer si opečete na ohništi špekáček. Bez toho by to nebylo prostě ono!

Jak vybrat kvalitní rum?

Na Lihomatu najdete návod, jak vybrat kvalitní rum včetně spousty zajímavostí, které by měl každý milovník jednoho z nejlepších alkoholických nápoj vědět.