Jak vypadá letní dovolená v chatkách u Máchova jezera? Konečně si odpočinete!

Dejte letos přednost ryze tradiční dovolené v tuzemsku. Jakmile přijedete do Máchova kraje, opadnou z vás všechny problémy. Nejenže naberete nový dech, ale okusíte letní radovánky v čele s koupáním a lenošením na pláži. Osmý největší rybník v Česku je vhodný pro rodinnou relaxaci, protože se pyšní pozvolným vstupem do vody. Děti si užijí koupání, jejich rodiče plavání, věční romantici ocení jízdu po jezeře loďkou a milovníci adrenalinu vyzkouší windsurfing. Máchův kraj osloví všechny věkové generace.

Koupání a výlety parníkem

Pokud si nedopřejte jízdu parníkem, která je možná od května do září, jako byste u Mácháče ani nebyli. Lenošit můžete na jedné ze čtyř písčitých pláží. Do oka vám padne pláž s bílým pískem Staré Splavy. Především děti ocení super aquapark s nafukovacími atrakcemi, jako jsou skluzavky, trampolíny, houpačky, trampolíny a ledovce na lezení. Na sto procent upoutají i suchozemské sporty. Pánové okusí nohejbal a tenis, dámy plážový volejbal. Večer vám přijdou vhod Máchovo jezero chatky na Starých Splavech, jsou jen kousek od rybníku. Cesta borovým lesíkem je k nim příjemná především v létě!

Na kole uvidíte nejvíce

Máchův kraj je magický nejen kvůli tak trochu podivínskému básníkovi. Krajina je kouzelná a naštěstí snadno dostupná díky turistickým trasám a cyklostezkám. Dovolená bez kola je proto špatnou volbou. Na kole se dostanete na všechna blízká i vzdálenější místa. Udělejte si výlet na hrad Bezděz anebo zámek Zahrádky, potěšte dětičky zábavou v ZOO Liberec i vodními radovánkami v místním aquaparku. Když na vás padne únava, stanou se chatky Máchovo jezero vaším útočištěm. V rekreačním areálu se zabavíte na volejbalovém hřišti a při minigolfu, večer si opečete na ohništi špekáček. Bez toho by to nebylo prostě ono!

Publikováno: 21. 03. 2020

Kategorie: Cestování

Autor: Denisa Zábranská