I kvalitní zahradní zastřešení může být relativně levné

Každá, třeba i jen malá zahrada, by měla mít nějaký druh posezení. Vždy je lepší trávit volný čas venku, třebaže jen pár metrů od domu, než celý den pouze dřepět doma před televizí či počítačem. Navíc není zase tak velký problém něco takového vybudovat. Víceméně stačí jen nalít trochu betonu na vhodné místo, koupit voděodolný nábytek a zařídit si alespoň základní zastřešení.

Odolný nábytek

Vybrat nábytek na zahradu není vůbec tak složité, jak by se snad mohlo zdát. Koho nezajímá u nábytku design, ten klidně může sáhnout po nejlevnějších plastových židlích, respektive stolku. Ovšem pozor, existují i plastové sety, jež jsou po všech stránkách opravdu velice kvalitní. Ty samozřejmě obvykle stojí mnohem více. Další relevantní možností je ratanový nábytek. Ten je oblíbený hlavně v Anglii, kde ho lze vidět na každé pláži. Svou popularitu si ale vybudoval i u nás. Ratan je poměrně drahý, avšak investice do něj se rozhodně vyplatí. Žádná stejně dobře vypadající alternativa se koupit prakticky nedá.

Cenově dostupné střechy

Nábytek nemusí stát mnoho, avšak střecha může být ještě levnější. To platí zvláště v případech, kdy se vybírá primárně podle ceny. Někomu možná stačí natáhnout nepromokavou plachtu, ale po vizuální stránce rozhodně nejde o žádný zázrak. V tomto ohledu jsou na tom o dost lépe slunečníky, avšak ani ty nejsou dokonalé. Drobný deštík ještě dokáží ustát, ovšem proti prudkému lijáku nemají žádnou šanci a ani lidé sedící pod slunečníkem.

Ideální zastřešení

Mezi ideál, který už ale něco stojí, patří zahradní dřevěné altány. Některé verze již mají svou podlahu, pro jiné je potřeba podloží vybudovat. Samozřejmě, že modely s podlahami jsou obvykle dražší. Pro účely zakrytí venkovního posezení se využívají rovněž přístřešky pro auto. Jak je patrné už z názvu, jde hlavně o alternativu garáže, nicméně se takovýto přístřešek dá používat i jako pergola. Oba typy konstrukcí je možné koupit jak na míru, tak i jako sériově vyráběné modely. Víceméně vždy se jedná o prefabrikát, což ulehčuje montáž. Hlavně domácí kutilové si proto nové zahradní přístřešky staví svépomocí. Ušetří si tím dost financí.

Publikováno: 24. 05. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Denisa Zábranská