Jaké výhody přinášejí automatické závlahové systémy pro zahrady rodinných domů?

Ve chvíli, kdy máte rozlehlý venkovní pozemek, který je součástí vašeho rodinného domu, určitě chcete, aby vypadal důstojně. Jenže to přináší mnoho starostí ohledně péče. Důležitým aspektem je kvalitní zavodňování tak, aby se na něm během sezony mohl zazelenat trávník a vysazené rostliny či třeba ovocné keříky byly zdravé a vitální. Ruční zalévání záhonů a trávníku je u větších ploch takřka nemyslitelné, v tom případě se vyplatí investovat do moderních závlahových systémů.

Úspora času a energie, správné dávkování vody

Automatické zavlažování vám tedy v první řadě ušetří spoustu času. Může se jednat až o desítky hodin ročně, což rozhodně není málo. Jen si představte, kolik času a energie by vás stálo ruční kropení pomocí obyčejné hadice, nemluvě o běhání s konví. Kvalitně vybudované závlahové systémy dokážou být efektivní a dodávat do půdy vždy takové množství vody, kolik jednotlivé rostliny potřebují. A to je další ohromnou výhodou, nestane se pak totiž, že půda bude přesycena, potažmo bude naopak trpět suchem.

Cílení na jednotlivé druhy rostlin

Velmi zajímavé řešení představuje kapková závlaha. Díky tomu, že je voda cíleně směřována ke kořenům rostlin, dochází k výraznému snížení její spotřeby. A to je v dnešní době hodně pádným argumentem a důvodem, proč automatické zavlažování zapojit právě na vašem pozemku. Kapkovací závlaha je mimořádně účinná a šetrná k životnímu prostředí. Dá se aplikovat také při zavlažování skleníku, kde je předpoklad, že v něm budete pěstovat rostliny, ovoce a zeleninu celoročně. V případě manuálního zalévání by vás péče o zeminu ve skleníku mohla vyjít hodně draho. Automatické zavlažování, které se mimochodem dá ovládat i na dálku skrze mobilní aplikaci a PC, udrží perfektní podmínky ve skleníku v jakémkoliv ročním období.

Publikováno: 29. 01. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Denisa Zábranská