Poznejte krásy Chorvatska 3× jinak

Plánujete v létě dovolenou v Chorvatsku? Stát ležící na pomezí střední a jižní Evropy představuje často navštěvovanou destinaci především pro české turisty. Většina Čechů již má svá oblíbená místa, jako jsou opuštěné pláže, skryté jeskyně nebo starobylá města. Pokud jste však zatím krásy bývalé Jugoslávie neobjevili, připravili jsme pro vás seznam několika míst, které byste měli navštívit. Máte se na co těšit.

1. Hum

Malé městečko Hum se nachází ve vnitrozemí Istrijského poloostrova. Je zapsáno v Guinnessově knize rekordů jako nejmenší město světa. V městě neočekávejte výrazný rozruch, jedná se o klidné místo, kde tramvaje, auta ani semafory nenajdete. Žije zde přes 18 obyvatel, ovšem ani v minulosti nebyl jejich počet nijak výrazně vyšší. Než dojdete k samotným hradbám, musíte se dostat přes klikatou cestičku a klenuté podloubí, poté vejdete mezi pár kamenných domků. Město získalo svou popularitu především díky významné roli v seriálu Hra o trůny.

2. Plitvická jezera

Průzračný poklad Chorvatska, i tak bychom mohli nazvat Plitvická jezera, která patří mezi nejnavštěvovanější místa v Chorvatsku. Kouzelné a Čechy často opomíjené místo skrývá spoustu nádherných vodopádů, tyrkysová jezera a jeskyně. Jezera jsou natolik unikátní, že v roce 1979 byly zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Ročně zde zamíří až 200 000 tisíc turistů. Vstup do národního parku je placený.

3. Ostrov Korčula

Sedněte na loď a zamiřte na ostrov, který leží v Jaderském moři. Na ostrově žije kolem 16 000 obyvatel. Zkuste navštívit zdejší památky, jako například městskou hradbu s věží. Na Korčule se hojně pěstuje vinná réva, které se ve zdejších klimatických podmínkách opravdu daří. Tudíž milovníci vína si určitě přijdou na své. Vodní sporty, jachting, potápění nebo třeba surfing jsou další aktivity, které na ostrově můžete vykonávat. Pokud hledáte relax a odpočinek, vyrazte na písečné pláže.

Rezervujte si ubytování, jaké vám vyhovuje

Preferujete pohodlí hotelu, anebo dáte přednost větší intimitě, kterou nabízí apartmány Chorvatsko? Pokud vás zajímá Chorvatsko last minute vlastní doprava, poohlédněte se po ubytování prostřednictvím portálu hrvstska.net/cz/.  

Publikováno: 31. 01. 2022

Kategorie: Cestování

Autor: Denisa Zábranská