I jinak drahý software je reálné koupit za hubičku

Brýle před monitorem

Počítače jsou dnes již přirozenou součástí víceméně všech pracovišť a najít je můžeme i ve většině českých domácností. Dobrý počítač, zvláště model určený na hry, není zrovna nejlevnější záležitostí. Cena některých komponent se může vyšplhat i na vyšší desítky tisíc.

Ovšem pozor, sebelepší mašina je pořád jen kus železa, pokud se do ní nepořídí i adekvátní software. Ten je sice možné sehnat i zdarma, nicméně v nepříliš kvalitní podobě. Proto je lepší za programy platit. Některé kousky je naštěstí snadné pořídit za mnohem menší peníze, než je standard.

Ne vše, co je zdarma, se vyplatí

Jedinci, kteří jsou dostatečně znalí počítačového prostředí, vědí, že software se dá sehnat i zdarma a zároveň tak neporušovat zákon. Ne všechny programy, jež jsou na internetu volně k dispozici, ovšem dokáží uspokojit každého uživatele.

Hlavně začátečníci mají s takovýmto softwarem obvykle výraznější potíže, jelikož ten dost často mývá nepříliš přívětivé uživatelské rozhraní, a navíc obsahuje mnoho chyb. Ty jsou z velké části důsledkem nedostatečných finančních a časových prostředků vývojářů.

Náhradou do jisté míry může být například shareware. Ten už bývá vyladěnější, na druhou se jedná pouze o omezenou verzi. Kdo chce mít přístup ke všem funkcí, bude nakonec muset sáhnout do peněženky.

Levné licence kvalitních programů

Dříve se možná sharewary docela vyplatily, avšak doba se trochu posunula a dnes je již možné pořídit si plnohodnotný špičkový software za docela rozumně peníze. Je však potřeba vědět, co a kde nakupovat.

V současnosti hodně uživatelů PC používá druholicenční programy, jež mohou být až o 85 % levnější, než je běžné. Jedná se o software, který nejčastěji pochází z vyřazených korporátních počítačů.

Takovéto programy se následně znovu přeprodávají, avšak za pro zákazníka daleko přijatelnější ceny. Určitě nejde o nic nelegálního. Tímto způsobem se dají sehnat třeba i Windows 10, MS Office 365, případně licenci AVG Tuneup.

Nakupovat tento druh softwaru se vyplatí pouze u ověřených obchodníků typu Prolicence https://www.prolicence.cz, kde má zákazník stoprocentní jistotu rychlého dodání funkčního produktu.

Publikováno: 26. 02. 2023

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Zábranská