Matrace jako nejlepší přítel kvalitního spánku

Zkuste v hlavě zapátrat, zda je ve vašem životě i jiná činnost než spánek, kterou byste trávili tolik příjemného času najednou. Asi se ničeho nedopátráte. Spánek je nejen příjemný, ale také důležitý. Revitalizuje vše potřebné pro fungování lidského organismu. Potřebujeme ho k životu stejně jako vodu, a proto bychom měli věnovat patřičnou péči jeho kvalitě. Matrace bude pro začátek stačit.

Buďte nároční, dopřejte si komfort

Časy našich předků, kteří si mohli ustlat maximálně na slámě, či kožešinách, jsou naštěstí dávno pryč. Ovšem už v té době si i oni dokázali vše uspořádat tak, aby se vyspali v rámci možností dobře. Naše možnosti jsou výrazně komfortnější, máme k dispozici nejen kvalitní postele a rošty, ale i matrace. Na trhu je obrovské množství nejrůznějších typů matrací. Liší se nejen rozměrem, ale také provedením, výplní a cenou.

Jak vybrat správnou matraci?

Základním parametrem vhodné matrace je její výška a tuhost. Od toho se odvíjí materiál použitý k výplni. Nejčastějším je paměťová pěna, která má skvělé anatomické vlastnosti a vytváří pro tělo ideální oporu. Z hlediska komfortu jsou praktické oboustranné matrace, kterých strany se liší tvrdostí. Díky tomu se můžete podle potřeby rozhodnout, jestli zvolíte tvrdší, nebo měkčí poležení. Rozdíly jsou i v technickém provedení matrací a v povrchovém materiálu, který je obvykle snímatelný a pratelný, z příjemných materiálů s antibakteriálními vlastnostmi.

Cenové rozdíly jsou znát

V každém rozměru matrací se najdou levné i drahé. Záleží, jaký rozměr preferujete, délka obvykle bývá standardní dvoumetrová. U nejužší varianty se ceny pohybují od dvou tisíc korun. Širší matrace pořídíte zhruba od pěti tisíc korun. Cenový strop prakticky neexistuje, protože některé matrace splňují i ty nejnáročnější požadavky, jsou dělané na zakázku, a to se logicky odráží na jejich ceně. Správným předpokladem kvalitního spánku je nejen matrace, ale také anatomický polštář a vhodná přikrývka.

Publikováno: 20. 04. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Denisa Zábranská