Nezbytné vybavení koupelny: víme, které to je

Některá zařízení máme ve své domácnosti všichni. Ale pak existují i taková, která si pořídí jen někteří. Zjistěte, zda se ve vaší koupelně vyskytují všechny nezbytnosti, které vám mohou život zpříjemnit a zjednodušit.

Umyvadlo, vana a skříňka

Základní trio, které se vyskytuje v každé koupelně je následující: umyvadlo, vana/sprchový kout, skříňka pod či nad umyvadlem. Tyto tři věci mají všechny koupelny společné. V některých se také nachází i toalety a bidet. Jenže už méně se v českých domácnostech vyskytuje odtahový ventilátor. Přitom je stejně nezbytný jako například digestoř nad sporákem.

K čemu ventilátor slouží

Víte, co to odtahový ventilátor je? Jedná se o zařízení, které odsává vzduch z místnosti. Tím zabraňuje nejenom usazování pachů, ale zejména usazování páry. Může vám tedy pomoci předcházet výskytu plísní v koupelnách. To je praktické zejména v domech, ale uplatnění má také v panelákových bytech. Zejména, pokud si rádi dopřáváte koupele v horké vodě nebo milujete dlouhé sprchování. Díky ventilátoru bude vzduch v koupelně dýchatelný i po lázeňských seancích.

Snadná instalace do šachty i zapuštění do zdi

Odtahový ventilátor se dá umístit do šachty nebo zabudovat do zdi. O jeho přítomnosti v bytě tedy nemusíte vědět a nijak vám nenaruší estetičnost kuchyně. Některé modely jsou navíc vyráběny v moderních designech, takže mohou naopak interiér i obohatit. Instalace ventilátorů je vhodná také na toaletu a do kuchyně. Své využití mají zkrátka všude tam, kde má tendenci udržovat se vlhkost a nepříjemné pachy. Zjednodušte si bydlení a zpříjemněte si pobyty v koupelně. S ventilátorem bude vzduch ve vaší domácnosti neustále svěží a dýchatelný. Pořizovací cena těchto zařízení není vysoká a při správné péči a pravidelném čištění s vámi vydrží několik desítek let.

Publikováno: 29. 10. 2021 / Aktualizováno: 25. 06. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Denisa Zábranská