Podle čeho vybrat ten nejlepší šperk k Vánocům

Vánoce se nám nezadržitelně blíží, a tak přichází ideální čas začít přemýšlet nad dárky pro své blízké a kamarády. Šperky patří k naprosto tradičním a velice oblíbeným vánočním dárkům, kterými lze vyčarovat úsměv na tváři žen libovolného věku. Chcete tu svou vyvolenou také mile překvapit? V tomto článku vám poradíme, jak vybrat ten nejlepší šperk k Vánocům.

Stačí se trefit do vkusu

Při hledání šperku je podstatné se trefit do stylu a vkusu budoucí nositelky. Každá žena je svým způsobem originál a má svůj vyhraněný styl. Mnohé z dam preferují šperky s vytříbeným designem v jedinečném zpracování a ty další dají přednost raději klasice nebo ručnímu zpracování. Ženy se rovněž dost často zaměřují na šperky od známých značek, kterými by obohatily svou dosavadní sbírku.

Je tedy zřejmé, že hodně záleží na kolik budoucí nositelku znáte a dokážete se trefit do jejího stylu.

Ještě než učiníte rozhodnutí

Na úplném začátku, než vyberete ten pravý šperk, zaměřte se na budoucího obdarovaného, co skutečně rád nosí. Jsou to decentní řetízky či velké přívěsky? Drobné náušnice, prstýnky nebo spíše mohutné šperky s kladeným důrazem na design? Tato jedinečná vodítka vám pomohou najít odpověď na otázku - Jaký šperk vybrat? Jaké materiály se však nabízejí?

Jaký materiál šperku zvolit?

Materiálová škála je v aktuální době opravdu velká. Rozhodněte se pro ty nejprodávanější a minimalizujte tak krok chybným směrem. Vedle rozhodně nešlápnete, když vyberete z nejoblíbenějších materiálů, kterými jsou:

  • žluté zlato
  • bílé zlato
  • stříbro
  • chirurgická ocel

Ať už volíte jeden z těchto námi uvedených materiálů, nebo sáhnete po nějakém jiném, ve všech případech je dobré se zaměřit na skutečnou kvalitu. Ptáte se proč? Šperk z kvalitního materiálu nepodléhá tak často a rychle korozi a dalším negativním aspektům.

Velký pozor při výběru správné velikosti

Jakmile si ujasníte, jaký materiál zvolit, zaměřte se i na správnou velikost, neboť je velice důležitá. Nejsnadněji ji lze zjistit z faktur z obchodů nebo si jeden nenápadně půjčte přímo ze šperkovnice. Pokud nechcete riskovat, vždy můžete sáhnout po náušnicích, což je jediný šperk, u kterého velikost nehraje žádnou roli.

Dárek zabalený v elegantní krabičce

Když už vybíráte šperk k Vánocům, za žádných okolností nesmíte zapomenout na elegantní krabičku, do které vybraný skvost umístíte. V tomto směru se fantazii meze nekladou, na trhu je dostání obrovská škála různých dárkových elegantně zdobených krabiček, které jsou zhotovené pro libovolně zakoupené šperky.

Publikováno: 30. 10. 2020

Kategorie: Krása a móda

Autor: Denisa Zábranská