Pračka kombinovaná se sušičkou má své kouzlo

Prádlo alespoň jednou za čas pere snad každý. Na druhou stranu sušičku zase tolik lidí nepoužívá. Nejedná se přitom o zbytečný lapač prachu, který by byl k ničemu. Naopak, sušička umí prádlo nejen zbavit vlhkosti, ale rovněž i změkčit. Koupit se dá v kombinaci s pračkou jako jeden spotřebič.

Hlavně nízká spotřeba

Zatímco dříve se v hospodách řešil primárně fotbal a hokej, dnes se tam lidé baví o energiích, hlavně tedy jejich ceně. Ta je dnes vyšponovaná neúměrně vysoko, což má samozřejmě negativní vliv na finance českého obyvatelstva. Těch kvůli zvýšeným zálohám raketově ubývá. Proto by každý nový elektrospotřebič měl být maximálně úsporný. Zvláště majitelé modelů starých deset let a více by měli začít uvažovat nad koupí nové pračky, i když ta stávající ještě slouží. Tyto verze se totiž vyráběly ještě v době, kdy spotřebu nikdo řešit nemusel. Je zde ovšem jedna docela zásadní nepříjemnost, a sice cena energeticky nenáročných modelů. Ta někdy bývá i o třetinu vyšší než u současného standardu, což může mnoho lidí odradit. V takových případech je dobré zvážit všechna pro a proti. Pro jednotlivce či páry, kteří perou jednou týdně, pokud vůbec, bude asi lepší sáhnout po sice žravější, nicméně levnější verzi. Rodiny s dětmi, které jsou nuceny prát mnohem častěji, by měly své peníze investovat do úspornější pračky, jelikož se jim poměrně rychle vrátí v podobě přeplatku za elektřinu.

Verze se sušičkou

Při výběru pračky je samozřejmě nutné přihlížet i k jiným vlastnostem, než je spotřeba. Důležité rovněž je, jestli se jedná o standardní verzi nebo o typ vybavený také sušičkou. Pračky potřebujeme, ale platí to i o sušičkách? Do jisté míry ano, hlavně když chybí v bytě balkón. Sušení přímo v domácnosti se příliš nedoporučuje, jelikož tak vzniká vlhkost, která podporuje vznik plísní. Kdo má byt bez balkónu, měl by nad pračkou se sušičkou určitě popřemýšlet. Minimálně se jedná o dobrou prevenci proti plísním a prádlo je tímto způsobem také vysušené mnohem rychleji než přirozenou cestou.

Publikováno: 19. 09. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Denisa Zábranská