Příjemný víkend u řeky Berounky, aneb poznejte Karlštejn zblízka

Vydat se za hranice všedních dnů, přitom zůstat jen několik málo desítek kilometrů od centra našeho hlavního města? Odpočinek od velkého stresu a povinností nemusí být pokaždé jenom v zámořských destinacích. Když zavítáte do prostředí, které se líbilo už římskému císaři Karlu IV., jistě se do něj zamilujete také.

Berounku milují nejen čeští vodáci, turistické možnosti v jejím okolí jsou velmi atraktivní. Středočeský kraj má připraveno mnoho zajímavého. Stačí si jen naplánovat volný víkend, což jistě není nic těžkého. Hezkému výletu za českou tradicí a historií pak už nic nebrání!

Jaké na vás čeká zázemí?

K dispozici je 49 lůžek v celkem jednadvaceti pokojích. Hotel Mlýn Karlštejn disponuje dvoulůžkovou i třílůžkovou variantou, která se hodí nejen pro rodinnou rekreaci. Připraveno je zázemí pro elektromobily a hotelový areál, jenž má celkem dva a půl tisíce metrů čtverečních.


Pokud bude počasí proti, není se čeho obávat, protože výlety můžete nahradit jinou zábavou. V hotelovém centru, kde se nabízí chvíle plné relaxace, strávíte pohodový večer. Těšit se na vás bude také ostrov s grilem a party stan, pokud bude chladno, je připravený krb. Romantickým chvilkám u plápolajícího ohně tak už nic nebrání. Všední starosti si k vám tentokrát cestu nenajdou.

Karlštejn už na vás čeká

Pokud byste rádi nahlédli do komnat hradu, kde se natáčela slavná československá komedie a který je vlastně také jedinečným symbolem naší státnosti, stačí vám jen krátká procházka.


V blízkém okolí se nabízí celá řada jiných výletů, takže pohodovému víkendu už nic nebrání. Křivoklát, Koněpruské jeskyně, Velká a Malá Amerika, vinice v okolí Karlštejna, račte si vybrat! V rozmanité nabídce Českého krasu nechybí ani další přírodní skvosty. Zajímá vás například cesta Vojty Náprstka? 

Publikováno: 27. 06. 2023

Kategorie: Cestování

Autor: Denisa Zábranská