Proč začít využívat elektronický podpis?

Elektronický podpis se poslední dobou dostává do popředí zájmu firem i soukromých osob, tak proč tuto alternativu od klasického podpisu nevyzkoušet? Přinese vám to celou řadu výhod. Navíc většina z nás už v dnešní době běžně platí bezkontaktně prostřednictvím mobilu nebo chytrých hodinek, tak proč tedy zůstávat u zažitého modelu - tisk, podpis, ověření, scan a následné odeslaní na mail příjemce? A jen tak mimochodem - tiskárnu nemá doma každý, což může proces ještě o něco více zkomplikovat.

Proč využívat elektronický podpis

Podpis elektronický nabízí několik podstatných výhod. Jaké konkrétní benefity přinese vám?

Šetříte svůj čas

Místo zdlouhavého postupu, který zahrnuje tisk dokumentu, samotné podepsání, ověření na úřadech a následný scan, můžete rychle a jednoduše využít speciální aplikaci - například český Signosoft, která vám zabere až o 80 % méně času.

Šetříte své peníze

Pokud volíte klasickou formu podpisu, musíte počítat i s vyššími náklady, které zahrnují například poštovní služby, tiskárnu, toner do tiskárny či další náklady na administraci. Pokud zvolíte tuto ekonomičtější variantu, ušetříte nemalou částku. Kolik konkrétně? Pokud středně velká  firma podepíše přes 300 dokumentů měsíčně prostřednictvím elektronického podpisu, ušetří až 57 % svých nákladů. Za rok to může být i více než 200 000 Kč.

Pomáháte chránit přírodu

Vzhledem k tomu, kolik se v současné době spotřebuje papírů, tak přírodě  přechodem na elektronický podpis zase trochu ulevíte. Počítá se každý nepoužitý papír!

Právní závaznost je stejná jako u klasického podpisu

Příjemce si může být naprosto jistý, kdo je odesílatelem, na rozdíl od klasického podpisu, který musí projít ověřovacím procesem. Pro obě varianty však platí stejné právní podmínky, tudíž jsou stejně právně vázané a také vynutitelné po celém světě. Mimochodem - zmíněná aplikace Signosoft se pyšní skvělým šifrováním dat a vysokým stupněm zabezpečení. Elektronický online podpis vám možná nezmění život od základů, ale ušetříte díky němu čas, peníze i životní prostředí. V prostředí české služby Signosoft můžete mít všechny dokumenty v cloudu - tedy na jednom místě a bezpečně. Jdete do toho?    

Publikováno: 21. 12. 2021

Kategorie: Finance

Autor: Denisa Zábranská