Šperky s drahými kameny můžete vybírat podle barvy i nemoci, co vás trápí

Vlastně se ani přesně neví, kdy začali lidé věřit nadpozemské síle drahých kamenů. Názory se různí, ale jedno je jisté. Drahokamy rozličných barev upoutají pozornost, zkrášlí nás, a dokonce se mohou pochlubit léčivými účinky. Pokud nemáte svůj kámen pro štěstí, rychle si ho pořiďte třeba v podobě náramku či prstenu. Uděláte s ním velkou parádu a zajistíte si neviditelnou ochranu.

Červené jsou nejvzácnější

Dnes si můžete koupit šperky s červenými kameny, jako jsou granát, rubín a turmalín. Bez pochyby se hodí ke společenským příležitostem, ale můžete je nosit také dle libosti ke vhodnému outfitu. Rozhodně s nimi oslníte, a k tomu si zvednete sebevědomí. Dodají vám odvahu, prosperitu a vitalitu a pyšní se kladným účinkem na nemoci srdce.

Zelené vás spojí s přirozeností

Pokud se vám zalíbí malachit náramek, budete mírnější povahy. I když v sobě skrýváte velký potenciál a jste pracovití, schází vám odhodlání a bojíte se změn. Malachit je léčivý kámen přitahující bohatství, kreativitu a plodnost. Přivábí k vám lepší imunitu a pomůže s nespavostí.

Bílá značí čistotu duše i těla

Drahokamy bílé barvy jsou symbolem čistoty a něžnosti. Nicméně dokážou zajistit jasnou mysl, soustředění a laskavost. Například náušnice – stříbrné s pravou říční perlou a křišťálové klenoty poslouží na deprese a nespavost, rovněž poslouží ke zvýšení sexuální aktivity.

Žlutá je symbolem štěstí

Lidé milující žlutou barvu jsou veselí, pohodoví a laskaví. Když vám tyto vlastnosti schází a jste stále zadumaní, obstarejte si šperk se žlutým kamenem. Zajistí vám totiž odvahu, činorodost a bezstarostnost. K tomu se zbavíte nemocí jater a vaječníků.

Modrá je jasná upřímnost

Nositelé modrých kamenů jsou upřímní a klidní. Z ničeho nemají strach a umí se proti němu obrnit. Pomocí modrých minerálů uvolníte z těla napětí, vyženete deprese a snáze načerpáte novou energii. Říká se, že modré kameny přitahují věčné mládí a svěžest pleti.

Publikováno: 22. 07. 2021

Kategorie: Krása a móda

Autor: Denisa Zábranská