Venkovní rolety vám zajistí tepelnou i zvukovou izolaci, a k tomu jsou designově neodolatelné

Na oknech moderních domků se stále častěji objevují venkovní rolety. Není divu, když zabrání úniku tepla z domácnosti, zatemňují a postarají se o to, aby se interiér nepřehrál. Navíc fungují jako bezpečnostní prvek nemovitosti a eliminují rušivé zvuky zvenčí. Venkovní rolety jsou doslova designovky, které propůjčí každému domu moderní kabátek. Můžete si je pořídit na ruční či elektrické ovládání, to však záleží na vašem vkusu, životním standardu i cenových možnostech.

Proč pořídit rolety zrovna do exteriéru?

Většina lidí má spojeny rolety s interiérovým využitím. Ano, i to je možné, ale díky venkovnímu umístění zajistíte domu exkluzivní vzhled. Tento typ stínění si lidé pořizují zejména kvůli úspoře energie, protože v dnešní době se jedná o ožehavé téma. Jen si představte, že s nimi omezíte i ve starším domě až 40 % úniku tepla! Obdobná měření platí u novostaveb a nízkoenergetických domů. Exteriérové rolety zabraňují přehřátí interiéru a samozřejmě zatemňují, což oceníte v letních měsících i po noční směně. A venkovní rolety cena? Pro někoho je skutečně vyšší, ale musíte myslet na okamžitou úsporu, komfort i fakt, že zajistíte své rodině bezpečnost a postaráte se o zvukovou ochranu. K dalším pozitivům patří také ekologická stránka, hospodárnost a také využití moderních trvanlivých materiálů.

Látková pergola je super posuvná střecha

Trendy látkové pergoly vyrobené z nehořlavé PVC tkaniny vás uchvátí moderním ovládáním pomocí elektrického motoru. Zajistí dokonalé stínění, které přijde vhod zejména v parných letních dnech. To však není všechno! Samozřejmostí je i možnost spražení dvou pergol vedle sebe a nemusíte mít ani strach, kam se poděje voda po dešti. Látkové pergoly jsou vybaveny integrovaným odtokem vody. Pokud vás zaujaly venkovní rolety anebo snad sháníte plátěné pergoly, obraťte se na českou společnost SunDex, která se zabývá prodejem stínící techniky. Spolehnout se můžete na pestrou nabídku produktů, poradenství, konzultace a rozhodně také zaměření a montáž.

Publikováno: 22. 02. 2022 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Denisa Zábranská