O repasovanou techniku je ohromný zájem. Je výkonná a cenově dostupná

Pokud uvažujete nad pořízením nového počítače či mobilního telefonu a nechce se vám utrácet spoustu peněz za nová zařízení, jsou repasované modely tím správným řešením.

Co je repasovaný počítač?

Jedná se převážně o zařízení používané ve firmách nebo větších společnostech. Jakmile se podnik rozhodne počítače či notebooku zbavit, jednoduše ho prodá někomu, kdo se na prodej tzv. repasů specializuje. Je přeci zbytečné takové zařízení s pořizovací hodnotou v desítkách tisíc korun vyhodit do koše, respektive do sběrného dvora. Všechna repasovaná zařízení jsou prověřena a otestovány odborníky. Hlavní rozdíl mezi novým a repasovaným počítačem může být v poskytnuté záruce. Obecně platí, že čím je záruka kratší, klesá i cena repasovaného zařízení. Běžně prodejci poskytují záruku na jeden rok, někteří však až na dva roky.

Co je repasovaný telefon?

Dá se říct, že repasované telefony jsou vlastně to samé co repasované počítače. Také v případě repasovaného telefonu prodejce nabízí záruku na jeden až dva roky. Použité zboží firma nebo jednotlivec prodává ve chvíli, kdy se vyskytnou nějaké vady. Nemusí to být nutně závady náročné na opravu, ale třeba jen nízká kapacita baterie nebo zkrátka výměna starého kusu za nový. Všechny problémy související se závadami na telefonu řeší odborníci - po jejich zásahu může jít smartphone opět do prodeje jako repasovaný.

Jaký zvolit repasovaný počítač?

Odpověď na tuto otázku je vcelku jednoduchá. Mezi nejprodávanější repasované notebooky patří notebooky značky Dell. A to z důvodu jejich nadstandardní kvality a dobrého výkonu i u starších modelů. Repasovaný Dell je spolehlivý, a proto ho mají v oblibě především firmy. Po uplynutí určité doby notebooky přeprodávají za rozumné ceny.

Výhody repasovaných modelů

  •  Hlavní rozdíl (oproti novým zařízením) spočívá v ceně, která je oproti novým zařízením značně nižší.
  • Výkon je stále dostatečně vysoký, často i vyšší než u nových low-endových modelů.
  • Kvalita repasovaných zařízení je obvykle vyšší než starší zařízení zakoupené na inzerát.

Publikováno: 22. 07. 2021

Kategorie: Praktické rady

Autor: Denisa Zábranská